Preč s postrachom menom celulitída

Ruku na srdce, ktorá z nás pojem celulitída nepozná z vlastnej skúsenosti? Odpoveď je asi jasná, poznáme ju všetci, niekto menej niekto zase o niečo viac. Ale snažíme sa s ňou bojovať všetky.

V kúpeľni sa nám hromadí veľa krémov, masážnych pomôcok, ktoré rovnako nezaberajú. Cvičíme rôzne cviky, ktoré by nám údajne mali tiež pomôcť, ale výsledky jednoducho nie sú podľa nášho očakávania.

Nemusíme ale prepadať panike. Máme ďalšie zbrane pre tento boj a tým sú esenciálne oleje. Tu nie je na mieste šetriť, je dobré siahnuť po kvalitnom tovaru. Tu máme pár typov, aké oleje sú pre tento boj vhodné.

Mandarínkový olej

Tento olej je lisovaný z mandarínok za studena. Extrakt má krásnu žltooranžovou farbu a sladkú vôňu, ktorá je veľmi príjemná. Olej obsahuje Flavonoid nobiletín, ten pomáha urýchliť náš metabolizmus, čo je veľmi dôležité. Tento olej je tiež skvelý na strie. Stačí zmiešať cca 2 kvapky tohto oleja s 3 kvapkami levanduľového oleja a malou lyžičkou nosného oleja a rozotrieť na postihnuté miesto. Toto je potrebné opakovať niekoľkokrát týždenne.

Cédrový olej

Olej je vyrábaný z kôry, bobúľ i listov cédru. Možno ho poznáte skôr ako bojovníka proti otravnému hmyzu. Naše babičky ho tiež používali na pascu dýchacích ciest. Tiež ale odstraňuje z nášho tela prebytočnú vodu. A to my v boji proti celulitíde potrebujeme. Stačí pár kvapiek tohto oleja rozotrieť na danej problematické partie. Ak je na vás jeho vôňa moc silná môžete ho zmiešať s iným olejčekom, ktorý jeho vôňu utlmí. Opäť používame niekoľkokrát týždenne.

Samozrejme je dobré upraviť si aj trochu jedálniček, dodržiavať pitný režim a trocha pohybu len našu snahu podporí.