Krásny ostrov menom Malta

Ak ste tento rok ešte nevyrazili na dovolenku a stále premýšľate, kde by ste sa radi pozreli, skúste sa vydať na Maltu. Či milujete osamotené nádherné pláže je pre vás Malta to pravé.

Ak sa na Maltu vydáte, pripravte sa na teplú a veľmi slnečnú dovolenku. Letá na Malte sú veľmi teplá a suchá, takže propršená dovolenka vás ani na sklonku leta nečaká.

Niečo málo o Malte

Hlavným mestom Malty je Valleta, tu vás uchváti Tritónova fontána a mnoho krásnych uličiek. Malta sa pýši titulom najmenší štát Európskej únie. Malta nie je len jediný ostrovček, skladá sa z ostrovov troch a to Malta, Gozo a malý Comino. Ak vás trápi finančná situácia, tak sa musíte ničoho obávať. Na Maltu sa dá dostať za veľmi lacnú letenku, takže si ju môže dovoliť takmer každý, kto zatúži po mori.

Kde na výlet

Ak vás láka ako kúpanie, tak trocha turistiky, nesmiete zabudnúť navštíviť tieto tri pláže Tá Lippija, Golden Bay Beach a Ghajn Tuffieha Bay. Na týchto plážach ale samotu nečakajte. Ich zvláštnosťou je, že sú prepojené skalou, po ktorej sa dá prejsť a dostať sa na všetky tri pláže. Terén môže byť miestami náročnejšie a v žabkách ho určite nezvládnete, preto obujte pevnú obuv.

Mesto Mdina

Toto mesto je bývalým hlavným mestom Malty. Hovorí sa mu tiché mesto, pretože tam majú autá vjazd zakázaný. Mesto je bohaté na kultúrne pamiatky, nájdete tam pre Maltu charakteristické kostoly a kláštory, paláce, veže.

Ostrov Comino

Ostrovček je preslávený nádhernou modrou zátokou Blue Lagoon. Nájdete tu mnoho pevností a jednou z nich je St. Mary ‚s Tower. Ostrov sa pýši množstvom nádherných pláží a jaskýň.