Prečo by mali ženy cestovať samy?

Cestovanie so sebou nesie mnohé úskalia. Niekedy sa stane, že máte kúpené letenky a zrazu vám váš parťák povie, že to skrátka nestíha alebo že má veľa práce a nemôže odcestovať. Často sa tiež stáva, že sa partia kamarátok poháda a zrazu nie je záujem o spoločnú dovolenku. Človeka hneď napadne, že by ženy mali cestovať rozhodne samy. Ono na tom niečo je! Prinášame vám niekoľko dôvodov, prečo by ženy naozaj mali cestovať samy. 

Veľakrát práve ženy čakajú na to, až sa nájde parťák, s ktorým budú môcť odcestovať. Lenže ono sa neoplatí čakať na nikoho, skrátka nasadnite do lietadla a odcestujte samy. Nečakajte na priateľa alebo na to, až sa rozhúpe vaše najlepšie kamarátka. Skrátka si zoberte to najnutnejšie a vydajte sa na dobrodružstvo, ktoré si rozhodne užijete. 

Ak si ale myslíte, že by ženy nemali cestovať samy, opak je pravdou. Máme pre vás niekoľko dôvodov, ktoré vás naozaj vyvedú z omylu. 

Dôvody, prečo by ženy mali cestovať samy 

1. Spoznáte veľa skvelých ľudí. To možno považovať za dôvod číslo jedna. Nielen v Európe, ale aj inde na svete sú skvelé hostely, ktoré vlastní ešte lepší ľudia. Vďaka Airbnb si tiež môžete nájsť kamarátmi na celý život, navyše za ubytovanie nezaplatíte také sumy ako v klasických povrchných hoteloch. 

2. Spoznáte hlavne seba samého. To ocenia hlavne ženy, ktoré neustále nevedia, kam smerujú alebo čo od života majú očakávať. Spoznať seba samotnú je niečo, čo cestovanie ponúka. Zrazu budete počuť myšlienky, nebudete sa musieť nikomu prispôsobovať, zistíte, čo nemáte alebo máte rada. 

3. Žiadne odsudzovanie. Nikto sa na vás nebude pozerať zle, ak si dáte kopček zmrzliny navyše alebo ak sa rozhodnete pridať si porciu hranolčekov v McDonald`s. Skrátka ak to odsúhlasíte vy, nebude tu nikto, kto by vám v rozhodnutí akokoľvek bránil alebo sa na vás pozeral cez prsty.