Prečo piť pivo?

Pivo asi nemusíme nikomu predstavovať. Poznáme ho všetci, sme predsa len národ pivárov že. Tento alkoholický nápoj nie je ale len tak obyčajný. Je veľmi bohatý na veľa vitamínov, preto je v primeranom množstve oproti ostatnému alkoholu zdraviu prospešný.

Páni sa môžu začať radova, že majú argument pre ženy prečo ísť na pivo, ale pozor páni, pivo prospeje aj vašim druhým polovičkám, takže je nenechávajte doma a vezmite je tiež na dávku vitamínov.

V čom je pivo zdraviu prospešné?

Pivo je veľmi bohaté na vitamíny skupiny B. Ľudia čo pijú pivo pravidelne, majú v krvi oveľa viac vitamínu B6 ako je tomu u ostatných. Pivečko nám tiež dokáže zraziť veľmi škodlivý cholesterol. Vďaka väčšiemu obsahu kremíka nám prispieva k väčšej hustote kostí.

Tento účinok piva poznajú všetci. Dobre sa nám po ňom spí. Preto ak trpíte nespavosťou, skúste si dať večer pohárik piva. Uvidíte, že budete spať ako bábätko. Nie je to vďaka obsiahnutému alkoholu, ako by si mnohí mohli myslieť ale vďaka kyseliny nikotínovej a laktoflavín.

Bojujete so stresom a úzkosťou? Doprajte si 0,5l piva denne a uvidíte, že všetok stres bude odplavený.

S pivom pre krásnu pleť

Teraz tu máme niečo hlavne pre dámy. Pivo spomaľuje starnutie pleti vďaka antioxidantom, ktoré bojujú s voľnými radikálmi. Tiež ak vás trápia čierne bodky. je dobré použiť pivo. Ten vďaka alkoholu póry skvele vyčistí. Pivo napomáha aj vzniku nových buniek, vďaka tomu bude vaša pleť mladistvá a žiarivá. Ak vás trápi akné a už maté pocit že ste vyskúšali všetko, siahnite po pivné pene. Tá má totiž antibakteriálne účinky. Pivo udržuje hladinu pH našu pokožky.