Pri akých udalostiach položiť na stôl obrus namiesto obyčajného prestieranie?

S obrusy sa už v domácnostiach príliš často nestretneme. Predovšetkým v moderných domácnostiach je to niečo, čo tu naozaj chýba. Alebo chýba – obrusy naozaj nie sú najmodernejším kúskom, na druhú stranu sú príležitosť, ku ktorým obrus patrí a pri ktorých nesmie chýbať. Aj keď ste možno zarytým odporcom obrusov, pamätajte na jednu vec – sú príležitosti, na ktoré tento bytový textil skrátka patrí. Pri akých udalostiach ho teda na stôl položiť a kedy sa teda neuspokojiť s obyčajným prestieraním?

Pri romantickej večeri

Ak si chcete so svojou drahou polovičkou dopriať naozaj krásny, romantický večer, nemal by na vašom stole chýbať práve obrus. Ten krásne doplní sviečky, jednotlivé taniere, tiež poháre a fľašu s vínom.

Pýtate sa, aký konkrétny obrus voliť pri romantickej večeri? Stavte na tie, ktoré v šuplíku driemu treba po babičke. Najlepšou voľbou sú pri romantickej večeri rozhodne čipkované obrusy, ktoré sú doplnené napriklad výšivkami alebo sú z hrubej bavlnenej čipky. S plátky ruží hrajú také obrusy naozaj dokonale.

Pri slávnostných večerách alebo obedoch

Pri aké ďalšie udalosti položiť na stôl obrus namiesto obyčajného prestieranie? Napríklad pri slávnostných večerách alebo obedoch. Tými sa napríklad myslí príjazd rodiny z ďaleka, oslava výročia alebo napríklad štedrovečerná večera, pri ktorej sa tiež celá rodina po kope zíde.

Pri slávnostných večerách alebo obedoch si musíte so stolom naozaj vyhrať. Okrem obrusu, ktorý by mal byť tým najzákladnejším a najviditeľnejším, čo na stole bude, by ste tiež mali staviť na textilné obrúsky, ktoré treba podľa internetového návodu zložíte do pekného tvaru. Zo servítky možno pomerne hravo zostaviť jednoduchý trojuholník na príbory alebo obrazec položený do taniera.

Na sklenenom stole vždycky

Ak máte vo svojej domácnosti sklenený stôl, potom by ste na ňom mali mať obrusu vždy. Sklenený stôl je totiž náchylný nielen k zašpineniu, ale aj k poškodeniu. Keď na ňom budete mať obrus, predídete obom scenárom.