Ako šiel čas so značkou Gucci

V obchodoch s luxusnou módou nájdete na pultoch napriklad produkty značky Gucci. Práve táto značka patrí medzi takzvanú vysokú módu a je jednou z najluxusnejších, ktoré sú na svete k dostaniu. Aj keď si ju nemôže dovoliť len tak niekto, je napriek tomu veľmi obľúbená. Ak patrí aj medzi vaše favoritov, ponúka sa otázka, viete, kto má značku na svedomí?

Za značkou Gucci stojí Guccio Gucci

Keď sa roku 1921 dostala na trh značka Gucci, nikto si vtedy nemyslel, že sa bude jednať o tak luxusnú značku, ktorú bude mať kdejaká celebrita. K založeniu sprvu drobného obchodíku došlo vo Florencii. Sprvu sa jednalo o obchodík ponúkajúce predovšetkým koženú galantériu a tiež batožinu. Neskôr sa však ponuka začala rozrastať – ďalším ponúkaným produktom bolo jazdecké vybavenie a v štyridsiatych rokoch sa do ponuky konečne dostali aj doplnky a oblečenie.

Zakladateľ dnes už celosvetovo známej módnej značky viedol svoj podnik do samotného konca jeho života. Po jeho smrti firmu prevzali synovia a začala tiež éra Gucci vo svete hollywoodskych celebrít.

Celebrity súčasťou propagácie

Z počiatku sa nedalo povedať, že produkty značky Gucci sú medzi celebritami tak obľúbené. Z počiatku boli celebrity len súčasťou jednej veľkej propagácie a dostali tak značku do povedomia ľudí. Medzi spomínanými celebritami, ktoré nosili kabelku alebo iný výrobok značky Gucci, patrila napríklad Elizabeth Taylor alebo tiež Grace Kelly – americká herečka.

Gucci v Guinessovej knihe rekordov

Čo ste možno o značke Gucci nevedeli, tak to, že sa s pompou zapísala do Guinessovej knihy rekordov. Bolo to v roku 1998 a mohli za to džínsy – najdrahšie pár džínsov na svete. Vtedy boli vydražené za viac ako tri tisíc dolárov!

Mimochodom, vedeli ste, že značka Gucci pred pätnástimi rokmi nadviazala dlhodobé partnerstvo s UNICEF?