Najdrahšie hotelové izby sveta. Na koľko vyjdú?

Keď to tento rok s dovolenkami nevyšlo podľa predstáv, možno už premýšľate nad tým, kam vyjdete na dovolenku budúci rok. A keďže ste pravdepodobne ušetrili za tohtoročnú dovolenku, prečo si budúci rok nedopriať trochu luxusu a neubytovať sa v jednom z najdrahších hotelových izieb sveta? Aby ste mali aspoň predstavu o tom, koľko najdrahšie hotelové izby vlastne stojí, poďme si ich cenu odhaliť.

Hotelová izba v North Pole Igloos

Hotel North Pole Igloos patrí k vôbec najsevernejším hotelom na svete. Nachádza sa rovno na severnom póle a ľuďom sa z neho až tají dych. Izby sú totiž v iglu, jedlá sú pripravované šéfkuchári, dokonca budete mať vlastné ochranku aj sprievodca arktickú divočinou. Samozrejme toto všetko nie je za babku. Celkom sa capne po vrecku, pretože len za jednu noc si budete musieť pripraviť rozpočet dosahujúci až na cifru 105 tisíc dolárov.

Hotelová izba v Palms Empathy Suite

Las Vegas je miesto, ktoré láka nejedného človeka. Ak sa sem rozhodnete vydať a skúsiť svoje šťastie, môžete sa ubytovať v hoteli Palms Empathy Suite. Aj keď tunajšie hotelové izby patrí k najdrahším na svete, treba budete mať to šťastie a zarobíte si na neho práve v nejakej hazardnej hre, v ktorej sa rozhodnete skúsiť svoje šťastie.

Apartmány v hoteli sú aj niekoľkoposchodové a ponúka nádherný výhľad na celé Las Vegas. Ale ako asi čakáte, aj v tomto prípade sa budete musieť poriadne udrieť po vrecku. Jeden hotelová izba vás vyjde na noc na 100 tisíc dolárov. Okrem izby však dostanete aj vlastného komorníka, auto sa šoférom a tiež vstup do najlepších denných a nočných klubov. A tiež vás čaká kredit vo výške desaťtisíc dolárov na nákupy vo vybraných obchodoch.

Hotelová izba v The Conrad Maldives

Už ste počuli o hotelovej izbe The Murakami v hoteli The Conrad Maldives? Jedná sa o prvý podmorský apartmán na svete, kde však za jednu noc zaplatíte 50 tisíc dolárov. A bohužiaľ si musíte rezervovať aspoň štyri noci, teda vás celkový pobyt vyjde minimálne na 200 tisíc dolárov. Budete však spať rovno pod morom, konkrétne v hĺbke 4,8 metra.