Retro klasika sa vracia! Staré Mini je opäť k dostaniu

Často sa hovorí, že sa všetko raz vráti, a to móde to platí dvojnásobne. Všetky nákupné maniačka si sú úplne vedomé toho, že ak si vytiahnu svoje staré džínsové bundy, plátené tenisky a zvonové nohavice, tak že tento rok s nimi rozhodne uspejú a budú úplne štýlové. Všeobecne sa nám totiž začína vracať retro štýl, ktorý v sebe nesie nielen tieto kúsky, ale aj kabelky alebo veľké slnečné okuliare. Lenže retro štýl sa nevracia len do módy, ale tiež do oblasti bývania a napodiv aj do automobilového sveta. Kto by to bol tušil? Nikto. Skrátka retro bolo, je a bude trendy, či sa nám to páči alebo nie. Lenže u automobilového priemyslu by sme sa mali chvíľku zastaviť, pretože predsa len je to zvláštne, keď sa tento štýl presunie tiež k autám. Je libo teda staré Mini? To je totiž kúsok, ktorý teraz musí zdobiť vašu garáž! Okrem iného bude tiež zdobiť vás, pretože kedykoľvek, kedy s ním prejdete napríklad okolo autobusového nástupišťa, ľudí budú zízať a potajomky závidieť. 

Za všetkým stojí David Brown 

David Brown teraz stojí za vrátením tohto rozkošného chrobáčika. Avšak dnešné Mini, ktoré bude čoskoro k dostaniu, je predsa len trochu zmodernizované a zelektrizované. Vo svojej malej továrničce tento veľký automobilový nadšenec trochu upravil nestarnúci auto Mini. Nebude sa jednať o zrovna lacnú záležitosť, ale ak Davida poznáte, iste viete, že všetko, čo z jeho dielne odíde, je úplne geniálne a hlavne zaručene kvalitné. 

Zmena v pôvodnom Mini a tom novom Mini tkvie predovšetkým v úplne novej karosérii. Tú totiž z pôvodného starého Mini zobral a upravil ju do nového hliníkovej podoby. Je totiž hladšie, elegantnejší a má tiež chrómovanú masku chladiča a tri malé kruhová koncové svetlá na každom z blatníkov. Aj podvozok nezostal bez zmien. Ten je teraz vynikajúca, pretože prešiel hneď niekoľkými úpravami. Čo sa týka interiéru, luxus na vás doslova dýchne hneď po nahliadnutiu. Koža a drevo totiž zaručujú nadčasovú eleganciu.