Retro sa vracia. V móde sú opäť ľadvinky aj zvonáče

Chodíte často nakupovať? Iste ste si všimli, že obchody s oblečením sú plné nostalgie. Do módy sa totiž vrátili retro kúsky, ktoré poznáme zo sedemdesiatych, osemdesiatych a deväťdesiatych rokov. Bohužiaľ sa vrátili nielen obľúbené kúsky, ale aj nenávidenej kúsky. Opäť nás teda čaká istej rozdelenie spoločnosti. Jedna polovica bude prichádzajúce retro modely milovať, druhá bude len ťažko chápať, prečo sa opäť dostali do módy. Otázkou je, aké konkrétne retro kúsky budú tento rok po rokoch zase in. 

Ak si spomeniete na film „Horúčka sobotňajšej noci“ alebo „Pomáda“, iste si vybavíte aj fenomenálny outfity, ktorými sa herci preslávili. Ak budete hľadať outfit pre dnešný deň, nechajte sa inšpirovať práve nimi. Či už si zvolíte koženkové nohavice ako Sandy alebo koženú bundu s masívnym opaskom, ktorú s obľubou nosil veľmajster Travolta, neurobíte krok vedľa. 

To všetko a omnoho viac je opäť in. 

Ľadvinky nahrádzajú kabelky aj batohy 

Dalo by sa povedať, že kabelky sú v súčasnej dobe už out. Sú totiž nahradzované batohy, ktoré sa z ničoho nič ocitli na pultoch obchodov. Otázkou je, ako dlho sa na pultoch obchodov udrží batohy. Budú na pultoch obchodov len rok alebo je opäť niečo vymení? Tento rok sa prikloníme k druhej možnosti. Dôjde k výmene. Batohy totiž nahradí ľadvinky, ktoré sú práve retro kúskom, ktorý je ako nenávidený, tak veľmi obľúbený. Do akej skupiny sa radíte vy? 

Nezabúdajte, že ľadvinky nie sú len čierne a kožené, ale aktuálne sú populárne najmä plastové ľadvinky, ktoré odhaľujú jej obsah. Zaujímavé sú aj ľadvinky plniace funkciu pásku. 

Zvonáče sa opäť vrátili 

Ak ste milovali nohavice, ktoré sa od kolien nadol rozširovali, urobíme vám radosť. Takzvané „zvonáče“ sa totiž opäť vrátili do módy a prišli v mnohých farebných prevedeniach. Teraz je v obchodoch nájdeme nielen v mnohých farbách, ale aj v mnohých strihoch. Niektoré zvonové nohavice sa rozširujú už v polovici stehien, iné sú zdobené a iné zaujímavo trhané.