Začíname so zdravým životným štýlom

Nezdravá rýchle občerstvenia na nás číhajú na každom rohu. Dalo by sa povedať, že sa rozmnožujú rýchlo ako vši. Ešteže je dnes zdravé stravovanie takým obrovským hitom, vďaka ktorému sa cítime zdravšie a lepšie. Vďaka zdravému stravovanie dokážeme odolávať nezdravým rýchlym občerstvením. Zdravé stravovanie je súčasťou zdravého životného štýlu, ktorý dnes podporuje a prevádzkuje veľká časť z nás. Ak sa zdravým životným štýlom ešte len začínate, poďme si povedať, na čo klásť dôraz. 

Ako sme spomenuli, súčasťou zdravého životného štýlu je zdravé stravovanie. Na to klaďte najväčší dôraz. Už od pradávna sa hovorí, že sme to, čo jeme. Do svojho jedálnička primiešajte zdravú zeleninu, akou je brokolica, a tiež strukoviny, ktoré sú telu prospešné. Nezabúdajte ani na dostatočné množstvo minerálnych a iných telu prospešných látok, ktoré si naše telo dennodenne vyžaduje. 

Zdravé stravovanie je síce dôležité a hrá veľkú úlohu pri chudnutí, na druhú stranu je to len jedna zásada zdravého životného štýlu. Aké sú ďalšie zásady? 

Nezabúdajte na pitný režim 

Je veľká škoda, že v dnešnej uponáhľanej dobe ľudia zabúdajú piť. Nemáme na mysli alkohol, toho bohužiaľ pijú až moc, ale máme na mysli najmä pitnú čerstvú čistú vodu z kohútika, ktorú si môžu maximálne obohatiť napríklad citrónom. Vody by sme za deň mali vypiť dva a pol až tri litre, aby sme z tela odstránili škodliviny a iné telu škodlivé látky. Ak počas dňa športujete viac a usilovnejšie, treba vypiť vody viac. Je nutné dodať do tela všetku vodu, ktorú sme počas dňa z tela dostali preč. 

Bez pohybu sa nebudete cítiť dobre 

Nesmiete zabúdať ani na pohyb, ktorý sa tiež úzko viaže so zdravým životným štýlom. Bez pohybu sa nebudete cítiť zdravšie ani lepšie. Hýbte sa teda pravidelne. Nezáleží na tom, či sa budete denne prechádzať alebo či budete denne plávať. Akýkoľvek pohyb s počíta, aby vám nezakrněly kosti.