Severotalianskej Caorle: Pohodová dovolená pre každého

Hľadáte lokalitu, kam by ste mohli vyraziť s malými deťmi? Alebo si jednoducho túžite urobiť s partnerom dovolenku, ktorá by bola príjemná, pekná a moc nestála? Či už je pravdivá prvý, alebo druhý variant, skvelú a pritom lacnú destináciou je severotalianskej Caorle.

Môžete si pokojne opiecť rybu

Pobrežie Jadranu je vďačným cieľom mnohých Čechov. Dá sa tu kúpiť dovolenka za pomerne rozumné peniaze a navyše je to blízko. Cestu na sever Talianska zvládnete kľudne aj 12 hodín. Môžete si sem zájsť aj na víkend k moru, za predpokladu, že sa partnerom vystriedate pri volante, to zvládnete celkom s prehľadom. Užijete si tepla a pohody. Ak nie ste extrémne nároční, môžete tu zažiť celkom príjemný pobyt. Práve letovisko Caorle vám ponúka romantiku a pohodu. Atmosféra starého rybárskeho mestečka vtiahne každého. V stredu aj na okraji mesta sú rozmanité hotelíky, kde vás radi uvítajú. Môžete sa pozrieť do rybárskej tržnice, a keď si pribalíte so sebou gril, pokojne si opiecť pre chuť nejakú čerstvo nalovené rybu.

Ochutnajte zmrzlinový tortu a zalenošte si na pláži

Nájdete tu veľa pizzerií, kde si môžete dopriať nielen túto obľúbenú taliansku špecialitu, ale zároveň ochutnať aj nejaké morské lahôdky – napríklad guláš zo sépií alebo Fritt miesto, teda vyprážané morské potvory a ryby. Samozrejmosťou sú kaviarničky a gellaterie na každom rohu. Nenechajte si ujsť zmrzlinové torty, ktoré môžu mať formu napríklad špagiet s kečupom – neľakajte sa, špagety tvorí sitom pretlačenie vanilková zmrzlina, kečup jahodová šťava. Hŕbu zábavy tu nájdu aj deti, ihrisko, skákacie hrady sú samozrejmosťou. Vstup do mora je pozvoľný, takže sa nemusia báť ani menej zdatní plavci. A čo robiť, keď vás prestane baviť leňošenie na pláži? Skúste výlet do lagún okolo pobrežia, alebo sa vyplávate pozrieť do Benátok, leží odtiaľto cca 80 kilometrov.