Záhradka v kuchyni je veľmi trendy!

Je tu apríl, čo znamená, že sa pomaly, ale iste dostáva k stávkovanie na našich záhradkách. Ráno je totiž už takmer bez jediného mrazíku, a tak sa nemusíme báť, že nám prvý rastlinky v hline umrzne. Ak už máte pripravenú a okypřenou pôdu pre prvé jarné sadenie, iste si venujete jednu sobotu čisto k tomuto zahradničení. Veď papriky, paradajky, uhorky, mrkvu alebo zemiaky na seba nenechajú dlho čakať a vy už predsa túžite po tej pravej vypestované večeru!

Mnoho ľudí mimo zeleninu začína vsádzať aj svoje obľúbené bylinky, ktoré pridávajú takmer do každého jedla. Niet sa čomu čudovať, veď bylinky sú čím ďalej viac obľúbené a ich chuť je nezameniteľná. Navyše sa hodí do každého jedla a vďaka nim vždy vykúzlite večeru hodnú šéfkuchára. Kúpa byliniek nie je práve lacná záležitosť, ak si kupujete bylinky už vyrostené. Väčšinou vám taky uhynú ešte rýchlejšie, než je stihnete priniesť domov, ale v tom je už ich údel. Oplatí sa teda kupovať iba semienka, ktorá si zasadíte. Veď vám vyrastú takmer za chvíľku! Len sa o ne musíte s láskou starať.

Prečo je nenasadiť zrovna do kuchyne?

Ak patríte medzi kuchára a potrebujete mať bylinky vždy po ruke, keď varíte, nestávkujte ich do debničiek niekam na ďaleký balkón! Skúste to jednoduchšie. Vyskúšajte nový moderný trend, ktorý v sebe nesie najmä to, že bylinky si zasadíte do maličkých nádob, ktoré zavesíme alebo si ich rôznym spôsobom dekoruje ku kuchynskej linke. Taká záhradka v kuchyni vám mnohokrát ušetrí veľa času, ktorú by ste strávili tým, že budete svoje bylinky otrhávať na záhradke pred domom alebo na balkóne. Vďaka tomu, že takéto rastlinky dokážu žiť aj vo vnútri domácnosti, je táto voľba kuchynské záhradky pre vás ako stvorená, to musíte uznať! Ak ste to ešte nevyskúšali, teraz je na to ten pravý čas. Rastlinky chcú rásť, dajte im tú možnosť.