Sila vitamínu C

Vždy keď sme prechladnutí, prvé čo nás napadne je, siahnuť po zázraku menom citrón. Ale tento skvelý zdroj vitamínu C neslúži len pre náš organizmus zvnútra. Už sme vyskúšali účinky tohto čarodejníka na vašu pleť? 

účinky 

Tak hneď zo začiatku si povieme, aké účinky má vitamín C na vašu pleť. Budete veľmi prekvapení a citrón už nebudete používať iba do čaju. Účinky sú priamo zázračné. Jedným z najväčších účinkov je, že spomaľuje tvorbu vrások, zbavuje vás pigmentových škvŕn a akné, unavenú pokožku oživí. 

V čom je ten zázrak? 

Vitamín C zvyšuje množstvo kolagénu v pleti a k tomu je jeden z najsilnejších antioxidantov, ktorý neutralizuje voľné radikály. Radikály vznikajú vplyvom slnečného žiarivý. Takže obzvlášť v letných mesiacoch dávajú radikály zabrať našej pleti. Svoj podiel má tiež celkovo zlá životospráva. 

Významnou látkou je kyselina L-askorbová. Pozor ale na väčšie množstvo tejto kyseliny. Je síce takmer zázrakom pre vašu pleť, ale v veľká koncentrácia by citlivej pleti mohla skôr uškodiť. Odporúčaná koncentrácia v prípravkoch je 10 – 15%. 

škvrny 

Ako už bolo spomenuté, céčko nielen zabraňuje tvorbe vrások či akné, ale aj tlmí pigmentové škvrny na vašej pleti. Ak vás teda neustále trápia tmavšie škvrny, ktoré ani make-up nezvláda zakryť, treba sa porozhliadnuť na rôzne kozmetické rady s vitamínom C. 

Ak ste dieťa šťasteny a netrápi vás ani jeden z týchto problémov aj tak vám neuškodí si vitamín C občas dopriať. Pleť si krásne rozžiarite a oddialite alebo zmiernite tvorbu vrások do budúcnosti. 

Skladovanie kozmetiky s vitamínom c 

Ak ste si už séra s vitamínom C zaobstarali, dbajte na ich správne uskladnenie. Nakupujte prípravky s týmto vitamínom len v obaloch, ktoré neprepúšťa svetlo. Sérum je dobré dávať do chladničky. Dodržiavajte odporúčané dávkovanie a odporúčania výrobcu, ako produkt skladovať.