Starožitnosti v modernom interiéri? Trefa do čierneho

Je jedno, či práve zariaďujete bývanie alebo kancelárske priestory. Väčšinu z nás trápi prílišná strohosť alebo nedostatok originálnej atmosféry. Čo by ste povedali tomu, keby sa vo vašom priestore vynímala starožitnosť? Poradíme, aké kúsky hľadať.

Kombinácia moderna a osobitosti

Rozhodne nemáme v pláne vám odporúčať, aby ste svoj priestor zaplácali mini soškami trúbiacich jeleňov. Táto doba už je našťastie dávno preč a sklenené vitrínky s väčšou neprospejú ani tomu najlepšiemu priestoru. Keď sa ale zadívate na miesto, ktoré práve zariaďujete, možno to tiež cítite. Chýba mu atmosféra.

Niečo, čo by podčiarklo celistvosť a jedinečnosť daného kúta. Možno sa porozhliadnite po originálnom obraze. Ako solitér bude pôsobiť skutočne úchvatne.

Jeden kúsok a všetko sa zmení

Moderné strohé línie a jednoliate farby. Tohtoročnými farbami boli vyhlásené šedá a žltá. Dokonalý tip pre novo vytváraný priestor, nemyslíte? Na základe šedej sa dá krásne pracovať a tvoriť malé ostrovčeky žlté, ktoré upútajú pozornosť a rozbijú celok. Čo by ste povedali tomu, keby onou žltou vecou bola potrebná starožitná lampa, alebo iné originálne svietidlo?

Štýl máte v malíku

Moderné priestory priamo prahnú po niečom, čo im udá rytmus a dynamiku. Ak aj vy patríte medzi štýlových fajnšmekrov, možno už teraz viete, čo by sa do priestoru najviac hodilo. Pre tých, ktorí ešte tápu, máme super tip – čo by ste povedali originálnym nástenným hodinám, maxi soške, alebo napríklad niektorému military predmetu? Každý si nájde niečo, čo najlepšie vystihne jeho osobitý štýl.

Jeden tip na záver – Česko bolo dlho považované za sklársku veľmoc. Pokiaľ vám to priestor dovolí, pokojne sa odvážte a kúpte si nejaký originál z tohto materiálu. Váza. Svietidlo. Alebo treba originálny umelecký predmet. Tiež vidíte, ako sa posúva úroveň celého priestoru oveľa vyššie?