Sú vaše oči unavené, pridávajú vám na veku?

Je plastická operácia riešenie? U plastické operácie očných viečok nejde len o estetiku, je to tiež zákrok liečebný. Ak máte bolesti očí alebo hlavy, cítite únavu očí, slzenie či dokonca sa vám zhoršuje videnie, je v niektorých prípadoch táto operácia na mieste.

Čo je potreba

Osobné konzultácie so skúseným plastickým chirurgom. Lekár vám odporučí typ výkonu a popíše celý postup operácie, u ktorej sa využíva miestne znecitlivenie či celková narkóza.

Uvedomiť si, že je to zákrok do vášho tela, byť pevne rozhodnutá, že ho chcete podstúpiť. U operácie sa odstráni kožné nadbytky a tukové vačky v oblasti oboch viečok. Tieto vačky majú na svedomí to, že vaše oči vyzerajú staršie a unavenejší.

Aké sú predpoklady pre zákrok

Operácia sa vykonáva u klientov stredného veku, tzn. staršie ako 35 rokov. Ak však máte zdravotné problémy, možno ju previesť aj skôr. Zákrok môže byť rozdelený na plastiku iba horných alebo dolných viečok, prípadne možno operáciu vykonať súčasne.

Riešite Ak problematiku starnutia celej tváre, možno výkon kombinovať s viacerými úpravami naraz. Napr. vypnutie kože tváre a krku, či zdvihnutie pokleslého obočie.

Hlavným predpokladom je váš dobrý zdravotný stav. Nie je vhodné pred operáciou užívať lieky, ktoré môžu ovplyvniť krvácanie pri operácii aj po nej.

Operáciu možno vykonať kedykoľvek počas roka.

Pooperačné obdobie

Lekári odporúčajú po operácii dodržiavať pokojový režim a viečka ošetrovať studenými obkladmi. Hneď po operácii sa môžu objaviť opuchy a modriny, ak však budete viečka dôkladne obkladať, nemusíte sa báť, opuchy zmiznú už v priebehu prvých pooperačných dní. Obvykle sa do 1-2 týždňov vstrebú úplne.

Je vhodné po zákroku nosiť tmavé slnečné okuliare, oči sú citlivé na svetlo. Stehy sú pacientovi odstránené približne do týždňa po operácii.

Účinky plastické operácie očných viečok

  • mladší vzhľad
  • rozjasnenie očí
  • úľava od bolesti očí
  • úľava od pálenia, rezania, únavy a slzenie očí
  • zlepšenie zraku