Superpotraviny, ktoré sa vám ani vášmu zdraviu nikdy neomrzí

Chcete do svojho jedálnička zaradiť viacero potravín, ktoré by prospeli vášmu zdraviu? V tom prípade by ste mali siahnuť hlavne po superpotravinách, ktoré patria medzi to najlepšie, čo v jedálničku môžete ukrývať. Ak sa však bojíte toho, že sa najmä niektorých superpotravín prejete, ponúka sa otázka, či neexistujú také, u ktorých to nehrozí. A napodiv áno – aj také existujú.

Marhule

Medzi superpotraviny sa pred rokmi zaradila s veľkou pompou tiež marhuľa. Aj keď si možno hovoríte, že marhule sú trochu obyčajné, nie je to tak. Nielen, že v sebe ukrývajú len hŕstku kalórií, ale okrem toho sú tiež prevenciou kardiovaskulárnych ochorení. Mimochodom, vedeli ste, že na kardiovaskulárne choroby sa u nás umiera najčastejšie?

Okrem toho vie marhule tiež bojovať proti astme, tiež sú zdrojom vlákniny a sú aj bohatým zdrojom vitamínov. Vie posilniť imunitný systém človeka, tiež bojujú proti únave a zlepšujú náladu.

Kiwi

Ďalšia Superpotraviny je zelené kiwi. To je typické exotické ovocie, ktoré sa na našom stole vyskytuje hlavne počas vianočných sviatkov. Je to zvláštne, veď exotická ovocie majú tendenciu ochladzovať organizmus, preto by sa mali v jedálničku nachádzať hlavne v lete. Nu čo.

Kiwi je v každom prípade skvelým zdrojom vitamínu C. Medzi jeho vlastnosti patrí aj podpora látkovej výmeny v tele, spevňovanie ciev a žíl, tiež vie posilniť srdiečko a podporuje jeho správne fungovanie.

Quinoa

Aby sme však neboli iba u toho ovocie. Ďalšie superpotraviny, ktorá sa len tak neomrzí, je quinoa. Tú si môžete pripraviť na sto rôznych spôsobov. Vždy vám ale uľaví od migrény, tiež vám zníži krvný tlak a bude skvelým bojovníkom proti veľmi nebezpečné rakovine.

Kokos

V neposlednom rade musíme spomenúť aj kokos, ktorý obsahuje len zdravé tuky. Tie dodávajú človeku energiu a vie aj zrýchliť metabolizmus. Zlepšujú zažívanie a podporujú i vstrebávanie vitamínov a minerálov.