Tipy pre krásnu záhradu

Rozhodli ste sa, že tento rok budete mať krajšia záhradu ako váš sused? Že jej venujete naozaj veľkú porciu času a že svojho suseda trúfnete nielen vo farebnosti kvetov, ale aj v kvalite trávniku? Pokiaľ chcete docieliť krásnej záhrady, pamätajte, že nesmiete zabudnúť na zalievanie, a to hlavne v horúcich letných dňoch. U zalievanie platí, že radšej zalievajte viackrát po menších dressingoch ako raz obrovským prúdom vody, ktorý by rastliny aj úrodu akurát tak utopil. Odporúčame zalievať rastliny ráno alebo neskôr večer, aby sa voda rýchlo neodparila a aby slnečné lúče nespálili vlhké listy rastlín. To je však len jeden tip z mnohých pre krásnu záhradu.

Aby vaša záhrada bola naozaj krajšia ako susedovho, vybrali sme niekoľko tipov, ktoré vám zaistia, že vaša záhrada tento rok bude naozaj parádny a krásna na pohľad.

Tipy pre krásnu záhradu

  • Dávajte si veľký pozor na hustú výsadbu. Než začnete bezhlavo zasievať rastliny, odporúčame popremýšľať nad tým, ako chcete, aby to nakoniec vyzeralo. Jednotlivé rastliny musia byť od seba vysádzané v adekvátnej vzdialenosti, aby sa neprekrývali a aby tak neboli zakryté pred slnkom.
  • Aby kvety na záhrade pekne rástli, nestávkujte ich do tieňa, ak sa teda nejedná priamo o tieňomilné rastlinu. Väčšina kvetov určených na záhradu miluje slnko, preto im slnečné stanovište doprajte.
  • Keď sa objaví trocha buriny, nesiahajte hneď po chemických postrekoch. Skrátka si vezmite motyčku a burinu vytrhajte ručne. Chémia môže poškodiť aj samotné rastliny alebo môže znížiť kvalitu zeleninu, ktorú pestujete.
  • Ideálne zalievajte kvetiny počas skorého rána, tým rastlinám najviac prospejete. Nezabúdajte na zálievku stromov, pod ktorými môžu rásť treba sasanky, hyacinty alebo zvončeky a paprade.
  • Pestujte také rastliny, ktoré sú typické pre Českú republiku, pre našu krajinu a pre naše klímu. Cudzokrajné rastliny vyžadujú špeciálnu starostlivosť a majú špeciálne požiadavky na miesto i teplotu.