Typy džínsov, ktoré tvoria základ šatníka

Každý šatník by nemal chýbať niekoľko druhov oblečenia, ktoré tvoria akýsi jeho základ. Takých kúskov existuje samozrejme hneď niekoľko, radí sa medzi nich dostatočné množstvo tričiek, šaty a sukne. Zabudnúť sa nesmie ani na džínsy, ktoré sú unikátne v tom, že sa nosí takmer neustále. Dalo by sa teda povedať, že sú nadčasové, nadčasovo štýlové a v šatníku by malo byť hneď niekoľko ich podôb.

Síce sa trendy vo svete džínsov mení neustále, jednotlivé trendy nevyjdú z módy. Či už je nosíte jednu sezónu alebo dve, stále sú to najlepšie, čo si môžete zaobstarať. Aby ste ale neutrácali za typy džínsov, ktoré sa zle kombinujú alebo ktoré nepristanú každej žene, odporúčame sa zamerať len na nižšie uvedené kúsky, ktoré vás svojou nadčasovosťou dostanú.

Džínsy do pása tvarujú postavu

Ešte donedávna boli populárne džínsy, ktorým sa prezývali „bokovky“. Jednalo sa o džínsy, ktoré siahali len k bokom a ženy, ktoré mali pár kilogramov navyše, sa skutočne trápili. Neforemné a nepekné boky totiž vďaka bokovkám doslova „pretekali“, čo nevyzeralo v konečnom dôsledku vôbec pekne. Takéto „pretekajúca“ boky sa veľmi zle kombinovali, väčšinou pomohla len bunda alebo voľný sveter.

Je teda veľké šťastie, že bokovky sú preč. Teraz sú obľúbené najmä džínsy do pása, ktoré skutočne do pasu siahajú. Vďaka svojmu prevedeniu formujú ženskú postavu a vďaka tomu, že siahajú až k pupku, nejdú vidieť boky, aj keď sú neforemné a nepekné. Džínsy do pása si môžete zakúpiť hneď v mnohých prevedeniach a nikdy ich nebudete musieť schovávať, pretože by boli out.

Trhané džínsy ako ďalšie nestarnúci hit

K nestarnúcim džínsom, ktoré sa zrazu dostali medzi veci tvoriace základ každého dámskeho šatníka, sa pridali aj trhané džínsy, ktoré majú diery alebo trhance. Najskôr sa ľudia smiali týmto džínsom, ale neskôr sa ukázalo, že len tak rýchlo z módy nevyjdú a že sú to najlepšie, za čo môžete aktuálne minúť. A vďaka zaujímavým tvarom, strihom a prevedením je môžete nosiť aj počas ďalších niekoľkých sezón.