Čo si obliecť v lete do práce?

Aj keď by sme počas horúcich letných dní zostali radšej doma, peniaze nám z neba nespadnú, musíme si ich zarobiť. Preto sa musíme každé všedný ráno uhryznúť a ísť do práce, peniaze k životu skrátka potrebujeme. Pokiaľ ale patríte k ľuďom, ktorí sa rozhodne nechcú potiť v práci v nepohodlnom oblečení, možno premýšľate nad tým, čo si na seba obliecť. Dilema však už neriešte, poradíme vám s tým.

Elegantný overaly aj do kancelárií

Máte stanovený vo svojej práci takzvaný dress code, ktorý musíte dodržiavať? Pravdepodobne máte stanovené, že musíte nosiť elegantné kúsky. Nikde sa však nepíše, že elegantné kúsky nemôžu byť pohodlné. Zoberme si napríklad také overaly, ktoré sú veľmi príjemné a naozaj pohodlné. Dnes existujú overaly voľnejších strihov, upnutejšie strihov, overaly krátke i dlhé. Skrátka si z nich iste vyberiete ten, v ktorom sa budete cítiť dobre a ktorý sa bude hodiť do vášho zamestnania. Doplňte ho potom hodinkami alebo kabelkou cez rameno.

Espadrilky pre bezbolestné chodenie

Do práce nemusíte chodiť len v podpätkoch, opäť sa to nikde nepíše. Vzdajte sa teda nepríjemného a bolestivého chodenie, vymeňte lodičky na ostrých podpätkoch za pohodlné espadrilky, ktoré sú pohodlné, no sú elegantnejšie než obyčajné nazúvaky.

Aj v kraťasoch sa dá ísť do práce

Ste skôr milovníkom šortiek? Aj v nich môžete chodiť do práce. Dnes sú k dostaniu šortky v rôznych strihoch, stačí si len vybrať. Odporúčame také, ktoré nie sú vyrobené z džínsoviny, ale ktoré sú skôr z prírodných materiálov, v ktorých sa človek tak nepotí a v ktorých je človeku naozaj dobre. Keď sa bude jednať o šortky so zaväzovaním v páse, skvele. Takéto šortky doplňte drobnou kabelkou cez rameno a čipkovaným, voľným topom.

Plisovaná sukne ako pohodlná elegancie

Do práce môžete nosiť aj takzvanú plisovanou sukňu, ktorá je naozaj veľmi pohodlná a vkusná. Ľahko ju skombinujete s farebným topom a s výraznými náušnicami, ktoré budú sedieť vášmu tvaru tváre.