Trápi vás prebytočná voda?

Ľudské telo má svoju vlastnú pamäť. Pre telo je to veľmi dôležité, ale občas nám to robí estetické problémy. Jedným z problémov je, že telo si pamätá, pokiaľ mu poskytujeme niečoho málo. Či už je to jedlo alebo pitie.

Keď hladujete, telo si ukladá zásoby, a tak tomu je aj keď málo pijete.

Ako spoznať, že telo zadržiava vodu?

Ak máte pocit nafúknutého brucha, natekajú vám očné viečka, ruky, nohy. Ženské telo tiež viac zadržiava vodu, ak vám kolíšu hormóny, takže prejavy opuch zaznamenáte najmä pred menštruáciou.

Držíte diétu, ale stále vám váha ukazuje vyššie a vyššie číslo? To tiež môže mať na svedomí zadržiavanie vody v tele.

Či vás trápi častý pocit smädu, znamená to, že vášmu telu dodávate málo tekutín. A toto je presne ten čas, kedy si telo začne robiť zásoby „na horšie časy“. Preto pite, aj keď práve nemáte smäd. Strážte si, aby ste vypili aspoň 2l. Pokiaľ si večer sadnete a zistíte, že ste toho dnes moc nevypili, tak sa to nesnažte rýchlo dohnať. V noci má telo odpočívať, a nie spracovávať tekutiny. A ďalší dôvod je, že by ste trávili noc skôr na toalete ako v posteli.

Ako s vodou preč?

Ak ste zistili, že v tele máte viac vody než je potrebné, je vhodné ju z tela dostať preč, aby sa vám uľavilo.

Môže sa vám to zdať zvláštne, ale je potrebné zvýšiť príjem tekutín. Telo zistí, že mu vody dodávate viac, než potrebuje a začne sa tej prebytočné zbavovať. A tak začnú ubúdať zásoby vody vo vašom tele a vám bude len a len lepšie.