Trendy v dovolenkách: Cestovka vám ušije pobyt na mieru

Zdá sa vám čoskoro premýšľať o letnej dovolenke, keď ešte len odštartovalo jar? Dokážeme vám, že sa mýlite. Zo včasné objednávky dovolenke môžete naozaj veľa vyťažiť. Keď totiž dovolenku riešite doslova na poslednú chvíľu, prichádzate o veľa – napríklad o to stráviť dovolenku svojich snov. Navyše niekedy musíte siahnuť aj hlbšie do peňaženky.

Získajte výhody včasným nákupom

Odmeny cestovných kancelárií za skorý nákup zájazdu bývajú celkom zaujímavé. Môžete ušetriť aj dosť percent z ceny zájazdu. Niekedy bývajú v ponuke aj zaujímavé odmeny, treba dieťa môže letieť úplne zadarmo, má stravu zdarma. Stojí za to sa informovať, čo môžete včasným nákupom získať. Niekedy to môže byť napríklad aj možnosť zmeniť destináciu krátko pred odletom. Cestovné kancelárie sa predháňajú v tom, ako si získať a udržať klientov. Ďalšou výhodou je skutočnosť, že kapacity hotelov ešte nie sú naplnené. Preto si môžete vyberať, ktorý hotel vám bude najviac vyhovovať. Nespoliehajte sa až na to, čo zostane. Preskúmajte si ponuky, riaďte sa podľa toho, kde majú detské kluby, poskytujú služby navyše.

Letíte, až sa vám to hodí

Ďalšou zaujímavosťou, ktorá sa začína objavovať, je dovolenka ušitá na mieru klientovi. Ak budete nakupovať včas, možno niečo podobné získate aj vy. Každému totiž nevyhovujú klasické turnusy od soboty do soboty. Prvou lastovičkou ako vyhovieť klientom, ktorí si chcú oddýchnuť a pritom sú veľmi pracovne vyťažení, sa pred rokmi stali predĺžené víkendy. Teraz už sú v kurze aj ďalšie možnosti – môžete odletieť vtedy, až sa vám to bude najlepšie hodiť. Dĺžku dovolenky si môžete prispôsobiť. Niekto chce odletieť na pár dní, iný môže zostať napríklad dva aj tri týždne. Všetko záleží len na vás. Ďalej pri včasnom platení tiež nevydávate celú čiastku naraz a nezaťažíte toľko rodinný rozpočet. Zaplatíte zálohu a pred cestou potom zvyšok.