Tri veci, ktoré môžete robiť denne a ušetríte

Do finančnej tiesne sa môže dostať úplne každý. Väčšinou sa do takej tiesne dostávame v čase, keď to najmenej čakáme. Buďme teda stále ostražití a stále si odkladajte nejaké peniaze stranou. Nemusíte si odkladať niekoľko tisíc vždy, keď dostanete výplatu, len denne robte niekoľko vecí, vďaka ktorým budete šetriť po sto korunách. Človek si povie, že sto korún nie je moc, ale v čase finančnej tiesne je aj stokoruny našou spásou. Aké veci teda máme začať robiť? 

Je veľa vecí, ktoré si hocikto osvedčí a vďaka ktorým začne sporiť. Ako sme spomenuli, nemusíte si odkladať veľkú sumu peňazí raz mesačne, ale môžete si odložiť každý deň menšie sumu peňazí, s ktorou často našetríte oveľa viac, než v prvom prípade. Otázkou je, aké veci je potrebné začať robiť, aby ste denne ušetrili. 

1) Zoznam ako náš najlepší priateľ pri nakupovaní 

V dnešnej dobe chodíme nakupovať takmer denne, väčšinou nakupujeme jedlo. Jedlo je však naším najväčším protivníkom. Bezhlavo nakupujeme všetko v zľave, ale bohužiaľ to nie sme schopní skonzumovať. Vždy teda choďte do hypermarketov či supermarketov so zoznamom, vďaka ktorému nenakúpite zbytočnosti. Mnoho ľudí si hovorí, že to nezvládne, že nemá pevnú vôľu, ale je to skutočne len o zvyku. 

2) Namiesto kúpeľa voľte sprchu 

Dá sa tiež ľahko ušetriť na domácnosti. Drahá je najmä voda, na ktorú platíte zálohy čo mesiac. Ak sa začnete viac sprchovať, než kúpať, zálohy môžete znížiť a nemusíte sa báť, že budete doplácať. Sprcha je oveľa lacnejšie a takzvane ekonomickejšie ako kúpeľ. Navyše je rýchlejší, bohužiaľ už si v nej neodpočiniete. To je však jej jediná nevýhoda. 

3) Varte si obedy, pripravujte si desiaty 

Mnoho ľudí chodí v zamestnaní na obedy a denne utráca za desiaty v predražený firemnom bufete. Radšej si nájdite tú polhodinu a všetko si pripravte dopredu. Obedy z domova vyjdú lacnejšie, rovnako ako vyjdú lacnejšie desiaty, ktoré si pripravíte doma.