Umelá zvieracie kože

Áno, pre mnohých je neskutočne príťažlivé a uspokojujúce mať kabelku z pravej krokodílej kože, alebo norkový kožuch, hadiu nohavice atď.

Ale položme si ruku na srdce, je to naozaj nutné?

Myslite na tie zvieratká, koľko nevinných zvierat uhynulo, pre obyčajnú parádu ľudí. Nebolo by predsa len lepšie, mať tieto zvieratká ako miláčikmi a napriek tomu mať odevy, ktoré vyzerajú ako pravé?

Existujú takzvané umelé materiály, ktoré nahrádzajú zvieraciu kožu a srsť.

  • kabelky

Napríklad namiesto kabeliek z pravých koží, sa vyrába tzv. Koženka, ktorá je veľmi kvalitným materiálom. Pri starostlivej práci, voľným okom nerozoznateľná od originálu a napriek tomu kvôli nej nemuselo zomrieť jediné zviera.

  • štôlne

Dámske krásne tulivé a chlpaté prikrývky sa vyrábajú z umelých kožušín. V dnešnej pokročilej dobe už si môžete vybrať akýkoľvek motív a farbu bez toho aby na výrobu týchto módnych doplnkov musel zomrieť jediný králik, norok, gepard, leopard, lev, líška atď.

  • topánky

Kožené topánky už sa teraz také vyrába z koženky miesto z byvolov, kráv, býkov, koňov atď.

Kvalitná práca

Neveríte ak bežným obchodným centrám alebo tržnicím, na ktorých predávajú ľudia vietnamskej národnosti, môžete napríklad na internete trošku pátrať. Existujú aj výrobcovia, ktorí sa priamo na tento iný „výrobný proces“ špecializujú.

Umelá koža

Módne alternatívy sú aj cenovo prijateľnejšie. Koženka je totiž textilná tkanina s povlakom z plastu. Možno zohnať v rôznych variantoch, motívoch a farbách. Z koženky sa vyrába napríklad kabátiky, bundy, plášte, sukne, nohavice, kabelky a dokonca aj nábytok.

Ak je vám proti srsti aj umelá koža, existuje ďalšia alternatíva a tou je tzv. Kožený papier, ktorý sa tiež nazýva SnapPap. Veľkou výhodou je, že neobsahuje PVC ani BPA.

Dôležité je nakupovať to, čo je vám príjemné, predsa len, budete to nosiť vy, nie vaše okolie. Tento článok slúži iba ako inšpirácia pre nové trendy módne alternatívy.