Už dávno nám nevadí, že vám to neladí

Módne trendy sa neustále menia, niekedy aj dvakrát za rok. Návrhári sa predháňajú s novinkami a snažia sa šokovať a mnohí z nás ich pokusy slepo nasleduje. Dlho sa verilo, že doplnky, topánky a kabelky by mali ladiť. Dnes to už síce neplatí, ale veľa ľudí sa aj tak bojí experimentovať.

Monochromatický look

Oblečenie v jednom tóne ak tomu vhodne zladené doplnky budia dojem elegancie, na pohľad zoštíhľujú a omladzujú. Nohavicový kostým v bledo modrej ak tomu béžovej sandále, kožená kabelka v rovnakom odtieni a jemný opasok – kombinácia, ktorá baví. V tomto prípade sa vyladené detaily oplatia, ide totiž o módny trend, ktorý sa drží na vrchole už niekoľko sezón av najbližšom čase tomu nebude inak.

S farbami opatrne

Vždy sa malo za to, že žena by na sebe nemala mať viac ako tri farby. V opačnom prípade je výsledok nesúrodý a rušivý. Toto poučenie sa ujalo a len ťažko sa ho zbavujeme. Farby vládnu svetu a pokiaľ nositeľke padnú, nemá zmysel byť pri výbere striedmy. Oveľa dôležitejšie je, aby jednotlivé odtiene sedeli k jej typu, farbe pleti, vlasov, očí, povahe, práci alebo charakteru.

Nesúrodá kombinácia

Nemusíte sa pátrať po topánkach a kabelke v rovnakej farbe a z totožného materiálu. Akurát by ste sa zaradili do škatuľky, v ktorej sú vám aktuálne trendy cudzie. Úporná snaha byť do bodky zladená už dávno neletí. Naopak. Kombinujte tak, aby mali jednotlivé kúsky podobný podtón – napríklad horčicová a sýto fialová, koňaková a krémová, oranžová a tmavo ružová. Netradičné spojenie skrátka frčí a vie oživiť aj inak strihovo alebo farebne nutný outfit. Oveľa väčší dôraz klaďte na značku, kvalitné prevedenie, materiál alebo drobné detaily ako sú pracky, retiazky, spony alebo nápadné štruktúry. Inšpirujte sa vo svete celebrít. Tam nie je o módne experimenty núdze.