Farebný denim sa vracia na výslnie

Džínsovina má vo svete módy pevné miesto. A pravdepodobnosť, že niekedy odíde do ústrania, je minimálna. Všetci poznáme modrú klasiku, ale tento materiál toho ponúka oveľa viac. Čo napríklad originálne bundy Dsquared2 alebo Twinset?

Modrá je dobrá

Prvopočiatky denimu sa datujú do 17. storočia, kedy sa v talianskom Janove vyrábal nápadne podobný materiál. Skutočná džínsovina sa ale objavila až v polovici 19. storočia v USA, keď Levi Strauss začal vyrábať pracovné odevy pre zlatokopov. Do Európy sa nohavice dostali až o sto rokov neskôr a vtedajšia mládež si ich spojila so symbolom revolty a odporu. Dnes ich má v skrini úplne každý – mladí aj starší, dospelí aj malé deti. Pracovné odevy vzali za svoje a denim je dnes jedným z najstálejších trendov vôbec, čomu zodpovedá aj výnos z predaja cez 56 miliárd USD ročne.

Základom je modrá farba. Tá je bezkonkurenčne najobľúbenejšia aj dnes. Jej výroba je ľahká a náklady pomerne nízke. Napriek tomu v móde prestáva tento monolit stačiť a postupne sa do popredia dostávajú aj odtiene, ktoré nie sú pre džínsovinu typické. Šedá, čierna alebo biela patrí medzi štandardné farby a nič sa s nimi nedá pokaziť. S modrou sa navyše skvele dopĺňajú. Oveľa väčšiu pozornosť si ale zaistíte v červenej, fialovej, neónovo ružovej, tyrkysovej alebo žltej. Denim nie je synonymom uniformy.

Nenápadne

Pokiaľ si netrúfate na módne experimenty, skúste nohavice, sukne alebo šaty a bundy z džínsoviny, ktoré budú zošité z rôznych odtieňov modrej – od tej najsvetlejšej po tmavé bloky. Dáte tak jasne najavo, že si s módou rozumiete a viete to s citom.

Byť vidieť

Chcete na seba upozorniť a ísť v štýle módnych ikon? Potom si oblečte jeden výrazný kúsok z farbeného denimu, ktorý vás vyčlení. Skvele vyzerá červená sukňa z pevnej džínsoviny alebo prepínacia bunda alebo klasické vrecko vo farbe kontrastujúce so zvyškom outfitu. Ďalšie výrazné prvky nebudú potrebné.