V Európe sa autá predávajú oveľa viac ako v USA

O kúpe auta uvažuje aspoň raz v živote úplne každý. Ľudia chcú mať svoj vlastný automobil, aby neboli závislí na mestskej hromadnej doprave, ktorá je najmä v malých mestách či v dedinách značným problémom, pretože tam mnohokrát napríklad autobus jazdí čo pol hodinu, preto keď jeden nestihnete, nestihnete prísť napríklad ani do práce načas. Veľakrát je tiež výhodou áut to, že si môžete v kľude zájsť na veľký nákup a že sa nemusí s tak ťažkým nákupom ťahať celú cestu autobusom alebo električkou. 

Ostatne kúpa auta je veľmi výhodná najmä pre ľudí s rodinou, pretože predsa len doprava s deťmi je niekedy všelijaká a auto značne pomôže najmä vtedy, keď potrebujete zájsť s dieťaťom k doktorovi. Mnoho ľudí si hlavne v poslednej dobe začalo kupovať autá, pretože pochopili, že pôžičky sa dnes nedávajú len tak hocikomu a že získať pôžičku bude čím ďalej ťažšie. Niet sa čomu diviť, keď zisky z predaja áut značne stúpli. Čo je však zaujímavé, tak to je to, že v Európe sa kupovala autá viac, než napríklad v Spojených štátoch amerických. 

Marec prekonával rekordy 

Najmä európsky predaj áut v marci prekonal všetky svoje rekordy. V Európe sa totiž počas jedného mesiaca predalo viac áut ako v Spojených štátoch amerických a to už je čo povedať! Pomaly, ale iste sa tieto predaja začali približovať dokonca aj k čínskym predajom, ktoré sú rekordné vo všetkých smeroch v každom mesiaci či období! 

Podľa štatistík JATO Dynamics stúpol predaj o zhruba desať a pol percent. Ide o porovnanie s rokom 2015. Marec toho roku bol totiž najviac úspešný počas dlhej histórie, preto sa agentúra rozhodla štatistiky priblížiť práve tomuto roku. Rekordy boli však prekonané a história predaja áut sa opäť prepísala. 

V marci tohto roku sa na európskom kontinente predali skoro dva milióny áut, čo je oveľa viac ako v Amerike. Pomaly sme dotiahli Čínu, ktorá má od nás náskok približne jednu desatinu milióna. Najväčší predajnosť zaznamenala predovšetkým Taliansko, ďalej tiež Španielsko alebo prekvapivo aj naši susedia Nemecko.