Všetko, čo potrebujete vedieť o akcii baby shower

Už ste sa stretli s akciou menom baby shower? Ide o akciu, ktorá k nám doputovala zo Spojených štátov amerických podobne ako Halloween alebo Valentín. Ak ste si mysleli, že po koledování a oslave zamilovaných k nám už nič doputovať nemôže, potom ste sa pomýlili. Dostal sa k nám aj baby shower, čo je akcia, ktorá je určená novopečeným mamičkám alebo mamičkám nastávajúcim, ktoré na podujatie oslávi to, že sa z nich stane matka.

Baby shower je prakticky akciou, ktorú možno prirovnať k českému zapíjanie bábätka. Kým typické slovenské zapíjanie dieťaťa je skôr mužská, otcovská záležitosť, pretože mamička musí ležať v pôrodnici s dieťaťom, baby shower je rýdzo dámska záležitosť, na ktorú síce nemajú páni prísne vstup zakázaný, ale nehodí sa, aby boli súčasťou takejto akcie.

Mamičky mamičkám

Akcia menom baby shower sa usporadúva zásadne niekoľko týždňov pred narodením bábätka, teda sa jedná o akciu, kde sa pije zásadne nealko. Nemôžeme sa tomu však čudovať, táto akcia sa predtým volala „mamičky mamičkám“ alebo tiež sa jej prezývali „večierok pre mamičky“. Na akcii sa stretávali práve mamičky, ktoré boli skúsenejší a ktoré odovzdávali novopečená mamičke skúsenosti, ktoré určite ocenia.

Akcia, na ktorú sa prináša darčeky

Baby shower nie je akcia, na ktorú by ste museli ísť s prázdnou. Je to naopak akcie, na ktorú sa chodí zásadne s darmi. Dary však musí byť takého charakteru, ktorý mamičky ocenia. Darčekom by rozhodne nemali byť džínsy, do ktorých sa žena po pôrode pravdepodobne nedostane.

Ideálnymi darčeky sú darčekové koše pre bábätká, tiež plienkové torty alebo napríklad sady na odtlačok ručičiek a nožičiek bábätka. Tiež neurobíte krok vedľa, ak mamičke prinesie cumlík, dupačky, nočník alebo napríklad fľaše. Dnes sa dajú kúpiť aj kompletné darčekové koše pre bábätko, v ktorých sú obsiahnuté všetky veci, ktoré sa potrebujú v prvých dňoch po pôrode.