Vybrať správny regál je kľúčové. Ale ako sa v ponuke vyznať?

Či už zariaďujete svoju špajzu alebo obchod, kde budete predávať krásne dekoratívne prvky, v každom prípade musíte vybrať správny regál. Vďaka tomuto spoločníkovi budú vaša špajza rovnako ako obchod krásne zorganizované a prehľadnosť bude to, čím sa budú pýšiť. Lenže na trhu je ponuka regálov pomerne pestrá a vybrať si jeden, na ktorý bude stopercentne spoľahnutie je ťažké. Pomôcť môžu odpovede na nižšie uvedené otázky, ktoré vám predovšetkým urobia jasno.

Kde bude regál stáť a čo v ňom chcete skladovať?

Kľúčovú úlohu pri výbere regálu zohráva to, kde budete regál skladovať alebo čo v ňom chcete skladovať. Od toho sa odpichnete. Pretože do každej miestnosti sa hodí regál inak veľký, s inou nosnosťou a inou hmotnosťou. Policový regál môže byť súčasťou špajze alebo vinotéky, pretože zdatne udrží všetky fľaše od lahodného moku vyrobeného z vína. Regál do garáže bude zase veľmi široký, pretože sa v ňom budú pravdepodobne skladovať pneumatiky.

Pokiaľ budete v regáli skladovať tisíce zaváracích pohárov, budete od kovového spoločníka vyžadovať, aby bol predovšetkým pevný a pýšil sa dobrou nosnosťou. V takom prípade odporúča regály s nosnosťou siahajúcou až do sumy 3600 kilogramov.

Sledujte pomer cena/výkon

Kovové regály nepatria k najlacnejším na trhu, na druhú stranu ich obstarávacia cena nie je taká závratná, ako si možno myslíte. Plastové alternatívy sú síce lacnejšie, ale ani zďaleka nevydržia to, čo kovový variant. Regálové systémy z kovu sa pýšia pevnosťou, nosnosťou, dobrou hmotnosťou a predovšetkým dlhou životnosťou, čomu len tak niečo konkurovať nemôže.

K cene preto pristupujte s triezvou mysľou a zvážte cenu/výkon. Hľadajte optimálne riešenie a výhodnú cenu. Nesiahajte po najlacnejšej alternatíve na úkor kvality. To by ste mohli neskôr ľutovať.