Vyskytli sa u vás doma octomilky? Rýchlo s nimi zatočte, bleskovo sa množia

Okrem molí môžu našu kuchyňu či domácnosti sužovať takzvané octomilky. Ide o drobné, doslova maličké protivné mušky, ktoré sa najčastejšie potácajú okolo ovocia. Každý, kto sa s octomilkami stretol, vie, že nie je vôbec ľahké sa ich zbaviť. Aj keď sa zbavíte jednej, o kúsok ďalej už lieta doslova kŕdeľ týchto malinkatých mušiek. Dôvod je taký, že sa octomilky množia až obrovskou rýchlosťou, ktorú len málokto dokáže pochopiť. Aby ste s octomilkami zatočili skôr, ako sa začnú rýchlo rozmnožovať, musíte vedieť, ako na ne. A s tým vám poradíme.

Octomilky – protivné malé mušky, ktorým sa tiež hovorí vínne alebo kvasné mušky. Dôvodom týchto prezývok je to, že všetko, okolo čoho lietajú, začne rýchlo kvasiť alebo prípadne hniť. Najčastejšie sa pohybujú okolo ovocia a zeleniny, milujú ale aj polievku alebo prípadne staršie zvyšky jedla, ktoré necháte položené napríklad na kuchynskej linke.

Octomilky sú známe svojim veľmi rýchlym rozmnožovaním, žijú väčšinou dva až deväť týždňov, teda môžu našu domácnosť sužovať naozaj veľmi dlho. Je preto dobré čo najskôr začať boj proti nim, než sa rozmnoží a než začne ich okupácia.

Milujú pivo, využite to

Než začnete priamy hon na octomilky, mali by ste zo svojho domova vyhodiť všetko, čo je nahnité alebo staré. Začnite pri ovocí, pokračujte zeleninou a aj z chladničky vyhoďte všetko, čo by sa mohlo do pár dní pokaziť. Až po eliminácii všetkého, čo by ich mohlo lákať, začnite s bojom.

Najlepšie by bolo, keby ste octomilky prilákali na to, čo milujú, a potom ich vysali vysávačom. Milujú pivo, teda toho využite. Rovnako sú milovníčkami droždia, ktoré môžete položiť na tanier s kúskom ovocia.

Na octomilky je možné vyrobiť pascu

Pokiaľ octomilky dlhú dobu sužujú vašu domácnosť, vyrobte na ne pascu. Stačí keď do zaváracieho pohára nalejete ich obľúbenú sladkú šťavu alebo pivo a následne zavárací pohár pretiahnete potravinovou fóliou. Do nej urobte drobné dierky, ktoré sú také veľké ako mušky, a nechajte, aby sa dierkami mušky dostali dovnútra. Von ale už netrafí.