Využite domáce zásoby pre krásnu pleť a žiarivé vlasy

Za tieto pleťové masky a ošetrujúce prípravky rozhodne nedáte polovicu výplaty. Čo si dopriať, aby ste pre seba získali žiarivú pleť, ktorá bude hýriť zdravím? Máme tipy aj na starostlivosť o vlasy.

Zdravá hriva za nula korún

A starostlivosťou o vlasy rovno začneme. Čo budete potrebovať? Niv viac ako obyčajné vajcia. V prípade, že sú vaše vlasy dlhé, budete potrebovať vajcia dve. Votrite ich do celej dĺžky vlasov a na svoju hlavu si pripevnite potravinársku fóliu. Takto nechajte vašu hlavu zabalenú po dobu štvrť hodiny. Následne už len zmyte veľmi vlažnou vodou a bežným šampónom. Dokonalé!

Čo pomôže po poriadnom večierku

Po bujarej noci sú naše oči ako malé medzierky. Je na čase s tým niečo urobiť. Vysoký obsah vody v uhorkách sa postará o vyživenie a hydratáciu našej pleti. Tá tak bude vyživená a naše oči sa opäť môžu otvoriť. Opuchnuté vrecúška pod očami zmiznú a nevzhľadné kruhy budú pomaly miznúť. Podobný tip sa nám hodí aj po noci, keď nás trápili ťažké myšlienky, alebo keď sme vstávali k deťom.

Ochrana vlasov aj pleti

Kokosový olej je považovaný za zázrak. Uľaví napnutej pleti i pokožke na rukách, vyživí vlasy, je vynikajúce prírodné odličovadlo. Stačí si len trochu kokosového oleja nahriať medzi prstami a ihneď sa dostaví príjemný olejový pocit. S ním si môžete ošetriť vlasy. Takto impregnovaná štička sa bude dokonale lesknúť a bude chránená pred okolitými škodlivými vplyvmi.

Peeling s nulovými nákladmi

Peeling si môžete pripraviť aj z obyčajného lógru. Stačí zvyšky kávy scediť od zvyškov vody a pridať lyžičku olivového alebo kokosového oleja. Masírujte krúživými pohybmi po dobu piatich minút. Odstránite tak už odumreté kožné bunky. Vaša pleť bude dokonale čistá.

Z domácich ingrediencií si môžete pripraviť aj účinné pleťové masky. Za nadčasové riešenie sa považuje klasický biely jogurt so živými kultúrami. Vyskúšate ho aj pre svoju pleť?