Tri najdrahšie kabelky sveta – koľko stoja?

Ženy sa rady predvádzajú – to je o nich dobre známe. Na oblečenie a doplnky môžu mesačne minúť niekoľko tisíc korún. Ale sú medzi ženami hlupáci, ktorí by sa bezhlavo pustili do kupovania najdrahších vecí na svete? Ženy síce milujú módu, ale milujú ju natoľko, aby si boli ochotné kúpiť kabelku v hodnote niekoľkých miliónov korún?

Pozrime sa teraz na tri najdrahšie kabelky na svete, ktorých kúpa vám zaručí celoživotný obdiv. Získate dokonca niekoľko minút slávy. Každá žena si však musí sama odpovedať, či by dala toľko peňazí za slávu a obdiv.

Diamantová kabelka 1001 nocí

Začnime najdrahšou kabelkou na svete. Toto je jedinečná diamantová kabelka 1001 Nights, ktorú navrhol dom Mouawad. Táto kabelka stojí približne 76 miliónov dolárov. Už mnoho rokov drží rekord v Guinnessovej knihe rekordov, kde je samozrejme uvedená ako najdrahšia kabelka na svete. Jeho výroba trvala takmer deväťtisíc hodín a pracovalo na ňom desať zručných remeselníkov. Je pokrytý viac ako štyri a pol tisíckami diamantov, ktoré sú v žltej, ružovej a bezfarebnej verzii. Celková hmotnosť diamantov je 381,9 karátov.

Hermes Birkin

Druhou najdrahšou kabelkou je Hermes Birkin od Ginza Tanaku. Táto kabelka stojí viac ako 38 miliónov dolárov a je vyrobená zo 100 % platiny. Kabelka je ďalej doplnená dvoma tisíckami diamantov a jedným osemkarátovým diamantom hruškovitého tvaru. Remienok, ktorý má kabelka, je odnímateľný a môže ľahko slúžiť ako náhrdelník alebo náramok.

Diamant navždy

Treťou najdrahšou kabelkou na svete je kabelka Diamond Forever od spoločnosti Chanel. Ide o limitovanú edíciu, ktorá obsahuje len trinásť kusov. Kabelka je posiata približne 334 diamantmi, ramienka sú z bieleho zlata. A cena? Je to približne päť miliónov korún.