Ako spoznať, či držíte v rukách diamant za státisíce alebo falzifikát za pár káčok

Každá žena chce niekedy v živote dostať od svojho partnera diamantový šperk. Diamanty sú jednoducho synonymom luxusu a je pochopiteľné, že ženy chcú mať vo svojej šperkovnici kúsok tohto luxusu. Každá žena by však mala byť trochu opatrná. Je to preto, že vo chvíli, keď sa jej dostane do rúk diamant, nemusí to ešte byť skutočný drahokam v hodnote státisícov. Môže ísť o obyčajný falzifikát, ktorý bude nakoniec stáť len pár dolárov. Preto vzniká otázka, ako zistiť, či ide o pravý diamant alebo o diamant, ktorý nemá hodnotu rozbitého diamantu?

Hoci odborníci používajú na odhalenie pravého diamantu viacero zložitejších metód a technologických postupov, existujú aj rýchlejšie tipy, ktoré odhalia, či je diamant pravý alebo falošný.

Diamant spoznáte podľa toho, že obsahuje

Prvým tipom, ako na prvý pohľad zistiť, či má diamant hodnotu státisícov alebo pár drobných, sú inklúzie, ktorými sa môže pochváliť. Inklúzie sú drobné škvrny, ktoré sa menia alebo menia svoju farbu, aby odhalili, či diamant je alebo nie je diamant. Falošné diamanty nemajú farebné zmeny.

Dýchajte na diamant

Ďalším tipom, ako s istotou zistiť, či je diamant diamantom alebo nie, je dýchať naň. Vedeli ste, že opar na pravom diamante netrvá prakticky ani sekundu? Ak opar pretrváva dlhší čas, máte v ruke zaručený falzifikát, ktorý naozaj nestojí ani za rozbitý diamant.

Šmirgľový papier tiež odhalí pravosť diamantu

Ak sa nebojíte, vezmite si do rúk brúsny papier, ktorý je ďalším účinným spôsobom, ako zistiť, či držíte diamant v hodnote niekoľkých tisíc korún, alebo falzifikát v hodnote niekoľkých halierov. Ak by ste držali skutočný diamant, nedošlo by k žiadnemu poškodeniu. Drahokam je mimoriadne tvrdý drahokam.