Milujete farby? Zaobstarajte si farebné kvety skrášľujúce domov

Hoci je dnes veľmi populárny tzv. škandinávsky štýl, stále sa nájdu milovníci farieb. Ak nechcete svoj domov zariadiť v jednoduchom svetlom tóne, ale chcete ho rozžiariť živou farbou, máme pre vás niekoľko tipov. Nielenže môžete svoj domov oživiť výrazným bytovým doplnkom alebo prvkom, ale môžete tiež umiestniť farebné krásne kvety na parapety alebo police, ktoré rozžiaria a skrášlia váš domov. Čo si vyberiete?

Ak sa rozhodnete pre kvety, máme pre vás niekoľko tipov na konkrétne kvety. Dnes sú veľmi obľúbené pestrofarebné kvety, hoci milovníci jednoduchosti a tzv. škandinávskeho štýlu si skôr zamilujú vždyzelené rastliny. Ak však dávate prednosť farebným kvetom, máme pre vás niekoľko špecifických druhov.

Africké fialky

Kto by nepoznal africké fialky alebo jonkvile. Sú to nezvyčajné fialky známe svojou farebnosťou, ale aj strapcovitými okrajmi. Africké fialky sú výnimočné najmä tým, že pri vhodných podmienkach môžu kvitnúť po celý rok. Je však potrebné vytvoriť im tieto priaznivé podmienky. Nevadí im priame slnečné svetlo (preto sú ideálne na parapety), ale treba ich zalievať (ale pozor na preliatie). Africké fialky sa zvyčajne zalievajú v tanierikoch pod kvetináčmi. Pokiaľ ide o presádzanie, musia sa presádzať každý rok, buď na jar, alebo v lete.

Gerbery

Gerbery sa kupujú nielen rezané v kvetinárstvach, ale aj v krásnych kvetináčoch. Gerbery sú preto ideálnou prvou kvetinou pre deti, pretože znesú takmer všetko. Sú to skvelé rastliny do kancelárií, pretože dokážu krásne vyčistiť vzduch od elektrosmogu a iných podobných nečistôt, ktoré kolujú vo vzduchu.

Primula

Typickou jarnou kvetinou sú primulky, ktoré sa dajú kúpiť v kvetinárstvach len za niekoľko desiatok korún. Po opadnutí snehu ich môžete vysadiť na vonkajšie záhony, kde vydržia nejaký čas.