Rozvoňte svoju domácnosť

Máte neustále pocit, že váš domov zapácha? Máte pocit, že niečo v ňom nie je podľa vašich predstáv? Potom by ste mali osviežiť svoj domov. V súčasnosti si môžete kúpiť nespočetné množstvo rôznych sviečok, vonných lámp alebo prístrojov, ktoré vám v pravidelných intervaloch spríjemnia vzduch vo vašej domácnosti. Otázkou však je, akú vôňu si vybrať.

Možno si myslíte, že na vôni až tak nezáleží, len sa vám musí páčiť. Pravdou však je, že vôňa má veľkú silu. Práve vôňa má vplyv na to, či vás bolí alebo nebolí hlava, či trpíte alebo netrpíte ochorením dýchacích ciest alebo či ste v strese. Vôňa má podobne silnú silu ako farby, preto si poďme povedať, aké vône sú vhodné a aké vám budú príjemné.

Citrusové vône sú najlepšou možnou voľbou

Ak vám môžeme poradiť jednu vôňu, ktorá je nepochybne najlepšou možnou voľbou, odporučíme vám všetky citrusové vône na svete. Citrusové vône sú nielen najobľúbenejšie, ale aj najpríjemnejšie. Máme na mysli najmä vôňu limetky, ale aj citrónu, grapefruitu alebo exotického pomaranča. Všetky tieto druhy ovocia sú veľmi osviežujúce a náš nos ich tiež prijíma ako osvieženie.

Mimochodom, vedeli ste, že citrusové vône vám pomôžu zbaviť sa nepríjemného stresu a nahromadeného napätia?

Dobrou voľbou sú aj drevité vône

Ak vám však citrusové vône nevyhovujú, môžete sa rozhodnúť pre drevité vône alebo vône borovice, jedle či dokonca smreka. Aj takéto vône sú pre náš nos veľmi príjemné a nebudeme proti nim namietať. Okrem toho majú drevité vône zvláštnu silu, pretože dodávajú domovu teplú, útulnú atmosféru a tiež dezinfikujú vzduch a pôsobia proti prechladnutiu.

Prevoňajte svoj domov bylinkami

Ďalším spôsobom, ako prevoňať svoj domov, je vyskúšať bylinky. Bylinné vône, najmä mäta alebo eukalyptus, sú skvelé a rozhodne vnesú do interiéru určitú sviežosť.