Ako zakomponovať červenú do bytového designu

Červená farba je symbolom života. Je symbolom zmyselnosti, ale aj tvorivosti a predstavivosti. Kdekoľvek sa objaví, nuda sa končí. Ak chcete, aby sa vám červená farba v byte dobre vynímala, musíte jej venovať len obmedzený priestor. Ako na to?

Inteligentná kuchyňa

Rozdiel medzi chuťou a nechuťou rozoznáte na prvý pohľad. Kým v nevkusnom priestore je veľa farieb, dizajnovým hitom je jednotný základ, na ktorom vynikne štýlový solitérny prvok. Neváhajte a zakomponujte do svojej kuchyne červenú farbu. Ako? Biele kuchynské skrinky, snehobiele tapety. Jednotné povrchy a materiály. A dve červené barové stoličky. Bum! Brilantné.

Víno, vitajte.

Obývacia izba je tiež miestom, ktoré doslova volá po úprave. Opäť sa uistite, že máte dostatočne farebné pozadie plné sivej, bielej alebo béžovej farby. Na tento účel môžete zvoliť červenú alebo vínovú zadnú stranu regálu. Detail, ktorý okamžite upúta pozornosť. Alebo vyskúšajte, ako by vyzerali tehlové obklady vo vašom dome.

Červená v spálni

Táto zmyselná farba vždy patrila do spální. Tí, ktorí sa toho neboja, si vystačia napríklad s tapetovaním a textúrovaním celej steny, ktorá sa nachádza pri čele postele. Pre menej odvážnych pridáme tip. Vyberte si jednofarebný prehoz cez posteľ, tiež posteľnú bielizeň v pokojných tónoch bez rušivých prvkov a potlačí. A potom si posteľ ozdobte malými červenými vankúšmi. Ako ich použijete, záleží len na vašej fantázii.

Kúpeľňa? Ach, áno.

Kúpeľňa je tiež skvelým miestom na čarovanie s červenou farbou. Najmä ak je jeho priestor dostatočne jednotný a farebne opustený. Najlepšie vynikne na bielom podklade. Čo by ste povedali na červeno-bielu pruhovanú podložku do vane? Alebo výrazné červené uteráky? Do miestnosti môžete umiestniť aj červený kvetináč alebo obraz v červenom ráme. A nuda a fádnosť nech sú zatratené.

Nebojte sa pustiť do navrhovania vlastného domova. Zastavte nudu, červená je skvelý tip.