Vzdušný byt je spokojná rodina

Môže sa to zdať ako hlúposť alebo ako niečo neskutočné, ale prečo sa nad tým naozaj nezamyslieť?

Prečo je vzdušný byt tak moc dôležitý?

Pretože, ak sa vy cítite dobre vo vašej domácnosti, ak sa dobre cíti aj váš partner, vaše deti aj návštevy, potom máte šťastný a spokojný život. Predsa len, občas každý z nás potrebuje mať svoje vlastné miestečko ako „teritórium“. Namiesto kam sa schová, keď mu nie je dobre a chce byť chvíľu sám.

Ako to docieliť?

Je to vcelku jednoduché – vyvarujte sa drobných dekorácií, ako sú:

  • porcelánové figúrky
  • figúrky zvieratiek
  • vystavené riad v vitrínkách, keď ho aj tak nikto nepoužíva
  • veľkému množstvu otvorených poličiek, kde máte drobnosti, na ktoré sa neustále práši (uľahčíte si tým i upratovanie)
  • obskládaným okenným parapetom
  • neporiadku na stole aj na kuchynskom stole
  • zbytočne veľkému množstvu skríň a nábytku, ktorý je nevyužívaný atď.

Skrátka aby vzdušný byt mohol dokonale plniť svoju funkciu, musíte mať okolo seba veľa voľného miesta, aby ste sa mohli takzvane nadýchnuť.

Tip

Pokojne si môžete napríklad v spálni a v obývačke vytýčiť priestor napríklad 2 × 2 alebo 3 × 3 metre, kde skrátka nič nebude a toto miesto, môžete považovať za priestor na cvičenie. Kde môžete posilňovať, relaxovať, oddychovať na zemi ľahu na karimatke. Čokoľvek uznáte za vhodné a bude vám dobre.

Ide totiž o to, že vám na nálade a pokoja nedodá, keď medzi posteľou, nábytkom a všetkým v celom byte, budete mať 20 – 30 cm na priechod a nič iné. Naozaj každý by sa mal v domácnosti cítiť voľný a nestísňován malým priestorom. Zároveň je tiež dôležité, aby každý mal to svoje miestečko, kam môže utiecť.

Čo keď mám naozaj malý byt alebo garsónku?

Áno, to je samozrejme veľmi ťažké, riešiť priestor a pohodlie napríklad v garsónke, ale Keď mu nie ste nároční na život a luxus, aj tak je riešenie.

Stačí vám k žitiu posteľ, kúpeľňa, malinká kuchyňa a základné veci? Potom nepotrebujete gauč, kreslá ani skrine, nočné stolíky atď. A už tým docielite pekného, ​​čistého prostredia, v ktorom aj za stiesnených podmienok sa dá krásne dýchať.

Samozrejme nie vždy je to jednoduché a ľahké. Takéto riešenie nie je pre každého. Avšak za skúšku to stojí.