Za športom do zahraničia s rozumom

Zima sa nám pomaly blíži, a preto pomaly prichádza doba, keď vyrážame do zahraničia do najrôznejších lyžiarskych stredísk, kde si užívame rôznych zimných radovánok. Pobyt na zjazdovkách, ale aj bežeckých tratiach, je nielen krásnu, ale niekedy aj nebezpečnú zábavou. Preto je dobré sa pred pobytom na horách v zahraničí dobre poistiť. 

Ak lyžujete na vyznačených trasách a nerobíte žiadne vylomený, spravidla si vystačíte s bežným cestovným poistením. Problém ale nastane, keď sa rozbehnete do panenského prašanu alebo sa vydáte na U-rampu. Základné cestovné poistenie sa totiž automaticky nevzťahuje na všetky zimné radovánky. 

Ak si napr. Zlomíte nohu mimo vyznačenú zjazdovku tak vám poisťovňa zaplatí iba časť ošetrenie. V horšom prípade budete musieť všetko financovať z vlastného vrecka. Preto si pred podpisom poistnej zmluvy všetko poriadne preštudujte, na aké športy a za akých podmienok sa vaše poistenie vzťahuje, aby ste neskôr neboli nepríjemne prekvapení. 

Kvôli poistenie nemusíte v dnešnej dobe opustiť teplo domova, pretože sa všetko dá pohodlne zariadiť cez internet alebo po telefóne. Vyplníte formulár alebo nadiktujete potrebné informácie operátorovi, a za desať minút máte vo vašej e-mailovej schránke poistnú zmluvu, doklad o uzatvorení poistenia a ďalšie potrebné dokumenty. Ihneď po odoslaní platby za poistenie z vášho účtu nadobúda uzavretá zmluva platnosť. 

Pripoistenie na rizikové športy 

Na väčšinu adrenalínových aktivít sa bežné cestovné poistenie nevzťahuje, a preto sa budete musieť pripoistiť. Ponuka jednotlivých poisťovní sa líšia, len máloktorá ponúka komplexné poistenie na všetky druhy športov. Pri připojišťování je tak nutné čítať podmienky zmluvy snáď ešte podrobnejšie a dôkladnejšie ako u základnej zmluvy.