Zdolajte tri najkrajšie trasy vo Vysokých Tatrách

Chcete stráviť víkend mimo Slovenskej republiky, ale nechcete odchádzať ďaleko do zahraničia? Odporúčame navštíviť Vysoké Tatry, ktoré sú pýchou neďalekého Slovenska. Navyše ak ste milovníkom hôr, Vysokým Tatrám neodoláte. Vysoké Tatry sú synonymom kúzla, krásnej prírody, tiež romantiky. Každý si tu nájde to, čo hľadá. Je tu dostatok turistických trás, ktoré môžete zdolať jednu po druhej. Vybrali sme pre vás konkrétne tri najkrajšie trasy, ktorými sa Vysoké Tatry pyšní a ktoré môžete zdolať. 

Výstup na Kôprovský štít pre začiatočníkov 

Ak ste do Vysokých Tatier prišli s tým, že chcete zistiť, v akej fyzickej kondícii sa práve nachádzate, odporúčame pre začiatok podstúpiť výšľap na Kôprovský štít, ktorý je pre začiatok ako stvorený. Jedná sa o celodennú túru, na ktorú by ste sa mali vydať už za kohútieho kokrhání. Počas výstupu je možné zdolať hneď niekoľko cieľov, čo vás iste bude baviť. 

Najskôr treba môžete ísť po červenej značke, ktorá ukazuje na rovinatú cestu, modrá značka je trochu náročnejšie, ale vedie k najväčšiemu tatranskému ľadovcovému jazeru. 

Na vrchol Východné Vysoké 

Ak ste vášnivým romantikom, rozhodne by ste sa mali vydať po tej najkrajšej trase, ktorá sa vo Vysokých Tatrách nachádza. Jedná sa o trasu na Východná Vysoká, ktorá vedie medzi dvoma dolinami. Ide o zhruba desiatich až dvanásťhodinový pochod, kedy sa môžete zviesť kúsok tatranským vláčikom. 

Spoločníkmi na ceste na vrchol budú svište a tiež kamzíky, ktorí sa v tunajšej prírode vyskytujú v hojnom množstve. 

Až na Kriváň 

Hovorí sa, že keď do Tatier, tak na Kriváň. Ide totiž o dominantu Vysokých Tatier, ktorá je zároveň národný horou Slovenska. Kriváň je jednoznačne najnavštevovanejšie a tiež najznámejšie miesto vo Vysokých Tatrách, výstup totiž nie je práve najviac náročný, je naopak pomerne jednoduchý. 

Hore sa môžete dostať po dvoch prístupových cestách, keď prvý povedie zo Štrbského plesa a druhá vedie okolo Malého Kriváňa.