Čo by nemalo chýbať v každej domácej pracovni?

Rozhodli ste sa začať pracovať doma alebo len potrebujete mať doma miesto, kam sa budete môcť uchýliť, keď si prácu prinesiete domov? Takým miestom, kde budete môcť pracovať, by rozhodne mala byť pracovňa, ktorá nesmie v domácnosti chýbať. Nemusí sa jednať o veľkú miestnosť s obrovskou knižnicou a stolom uprostred, ako to býva v amerických filmoch. Stačí vám pokojne len obyčajný roh miestnosti alebo prípadne drobný izbičku, do ktorého si dáte všetko, čo v takej domácej pracovni nesmie chýbať. Ponúka sa ale otázka, čo v domácej pracovni naozaj chýbať nesmie.
Ak ste sa rozhodli pracovať doma alebo ste donútení vziať si prácu domov, pracovňa bude miesto, kde vás nebudú ostatní členovia domácnosti obťažovať. Malo by to byť miesto bez rozptýlenia, teda bez televízie, ktorú si budete chcieť zapnúť. Na druhej strane by to nemala byť ani spálne, zničili by ste potom v spálni tú oázu pokoja, ktorú predstavuje.
Ak už viete, kde bude pracovňa umiestnená, vieme, čo v nej nesmie chýbať.

Čo nesmie v pracovni chýbať?

  • Stôl je jednoznačne základ každej pracovne. Mal by byť dostatočne veľký, aby sa na neho vošiel nielen notebook, ale aj dokumenty, z ktorých budete čerpať pri práci. Stôl by mal mať okrem iného aj dostatok šuplíkov, do ktorých si uschováte to, čo nemá ísť vidieť alebo čo nepotrebujete. Ideálne má pracovný stôl tak tri až šesť šuplíkov, vyberte taký, ktorý vám bude plne vyhovovať.
  • Stolička by mala byť nadmieru pohodlná, mala by byť polohovateľná a mala by presne kopírovať váš chrbát. Nepodceňujte sedenie, práve to sa podieľa na tom, ako váš chrbát vyzerajú a ako bolí či nebolí.
  • Nástenka. Čo by to bolo za pracovňu bez nástenky! Na nástenku si môžete pripichnúť to, čo treba stihnúť urobiť, alebo len dôležité upozornenia.
  • Izbová kvietok. Tá perfektne vyčistí vzduch od toxínov a iných nečistôt. Zrazu sa vám v pracovni bude lepšie dýchať a budete sa tu aj lepšie cítiť.