Zdravé, ale napriek tomu škodí!

Kto by nechcel žiť zdravo. Preto do svojho jedálnička mnohokrát zaraďujeme potraviny, o ktorých sme presvedčení, že nám prospejú a snažíme sa ich konzumovať čo najviac a najčastejšie. Ovšem niekedy je opak pravda.

Zázračná chia semienka

Tieto chia semienka sú momentálne veľmi obľúbená. Nie všetci ryby milujú, a preto je vymenili za chia semienka, ktoré obsahujú veľa omega-3 mastných kyselín. Tiež si ich ľudia radi pridávajú do jogurtov, šalátov či do cesta na pečivo. Ale tieto semienka sa mnohú stať veľkou záťažou pre naše črevá. Z tohto dôvodu by sme mali denne konzumovať maximálne 2 malé lyžičky týchto semienok.

Milované banány

Kto by nemiloval banány? Kedysi to bolo nedostatkový tovar a dnes ho máme v obchodoch plno. Preto si ich niektorí z nás doprajú viac, než by mali. Ak vás naháňa chuť na niečo sladké, veľa z nás, čo sa chcú vyhnúť čokoláde alebo iným nezdravým laskominám siahnu po banáne. Ovšem banány nepôsobí dobre na naše zažívanie. Môžu spôsobovať totiž zápchu. Preto je konzumujte nanajvýš 2 x týždenne.

Avokádo

Avokádo je teraz veľmi obľúbená potravina. V modernej kuchyni je táto potravina takmer nepostrádateľná. Pre svoju špecifickú chuť je nezameniteľné a našlo si mnoho priaznivcov. Robíme z neho nátierky, rôzne druhy dipov k mäsu. Avokádo má blahodárne účinky na naše vlasy, pokožku a tiež nechty. Pokiaľ ale držíte diétu, dajte si na avokádo pozor. Obsahuje veľa tuku, preto je potrebné si jeho množstvo strážiť.

Ak chcete žiť zdravo, s ničím to nepreháňajte, predsa len aj veľa vitamínov môže nášmu telu uškodiť.