Zelený čaj ako ten najlepší pomocník

Mnoho ľudí má svoje ranné rituály. Patrí medzi ne skoré vstávanie, hygiena, obliekanie, príprava do práce, raňajky a pitie obľúbenej kávy. Je skvelé, že ľudia často dodržiavajú najdôležitejšie jedlo dňa. Nápoj, ktorý sprevádza raňajky, by sa však mohol zmeniť. Káva obsahuje látky, ktoré sú pre telo škodlivé, preto by bolo najlepšie tento nápoj zo svojho jedálnička úplne vylúčiť.

Mnohí ľudia sa však bez ranného a popoludňajšieho kofeínu naozaj nezaobídu. Preto odmietajú definovať pitie kofeínového nápoja. Neveria, že existuje iný nápoj, ktorý má rovnaké účinky, ale je aj oveľa zdravší. Je to zelený čaj. Vďaka svojmu zloženiu je skvelou náhradou kávy. Obsahuje aj látku nazývanú kofeín, takže vás naštartuje do nového dňa rovnako ako káva.

V čom je však zelený čaj iný?

Hlavne preto, že má priaznivý vplyv na náš organizmus. Je skvelý na naštartovanie metabolizmu a posilnenie imunity. Tento druh čaju je vraj tiež úžasným pomocníkom pri chudnutí. Ak totiž zaradíte do svojho jedálnička pitie zeleného čaju a budete ho piť vždy aspoň pol hodiny pred hlavným jedlom, dosiahnete pocit sýtosti. Inými slovami – nebudete cítiť potrebu prejedať sa alebo si naložiť veľké porcie jedla.

Uistite sa, že po každom nápoji vypijete aj pohár čistej vody

Zelený čaj môže spôsobiť sucho v hrdle, čo je zvyčajne veľmi nepríjemné. Dbajte na to, aby ste si ho neochucovali sladkým sirupom alebo bublinkovou minerálnou vodou.

Ak prijmete konzumáciu tohto nápoja a zároveň si osvojíte tri základné pravidlá zdravého životného štýlu (t. j. pravidelný pohyb, pitný režim a správne stravovanie), dosiahnete nielen zdravšie telo, ale aj rýchlejšie chudnutie. S blížiacou sa jarou a nasledujúcim horúcim letom určite uvítate tohto pomocníka na chudnutie vo svojej špajzi. Postava v plavkách sa predsa netvaruje sama.