4 tipy na rekonštrukciu kúpeľne

V kúpeľni sme niekoľkokrát denne. Tento priestor musíme udržiavať reprezentatívny, príjemný a uprataný. Preto by ste pri renovácii nemali zabúdať na tieto užitočné tipy.

Jedna farba

Vždy si vyberte jednu farbu, ktorá bude dominovať celej miestnosti. Príliš veľa farieb pôsobí na našu psychiku rušivo a v pestrofarebnom prostredí je tiež oveľa ťažšie udržať poriadok. Rekonštrukcia kúpeľne vám jasne naznačí, že by ste mali svoj priestor vylepšiť. Opakovanie minulých chýb nie je dobrý nápad. Rekonštrukcia vášho bytu prinesie do vášho života novú radosť. Akú farbu obkladov, uterákov a kúpeľňovej rohože si vyberiete?

Vždy čisté

Aby bola vaša kúpeľňa vždy čistá, vyberte si systémy, ktoré zabraňujú usadzovaniu kozmetických prípravkov na okraji vane. Umiestnite drôtené systémy a ďalšie možnosti priamo na dlaždice. Potom už len jednoducho utrite vaňu po každom použití a vaša kúpeľňa bude vždy čistá a krásna. Skrinky vám pomôžu aj pri upratovaní. Môžete do nich ukryť všetky svoje potreby, takže na nich nebudete musieť utierať prach ako v prípade políc.

Dlaždice alebo stierka?

Rozhodnite sa, či chcete zachovať poriadok v kúpeľni pomocou módnych veľkoformátových obkladov alebo sa vydáte modernejšou cestou. Ide o hydroizolačnú stierku v kombinácii so špeciálnym náterom. Vďaka tomuto riešeniu obklady v kúpeľni vôbec nepotrebujete. Táto možnosť je vhodná najmä vtedy, ak sa nechcete zaoberať nekonečným čistením obkladov v kúpeľni.

Prvky, ktoré chcete mať v kúpeľni

Chcete mať kúpeľňu zariadenú v súlade s feng-šuej a chcete do nej umiestniť prvky dreva? Alebo chcete mať na stene dostatok miesta na vlastné umelecké diela? Vždy si dôkladne premyslite, aké prvky v miestnosti naozaj chcete. Koniec koncov, je to vaša kúpeľňa.

Rekonštrukcia kúpeľne bude vítanou zmenou vo vašej domácnosti.