Žiarlivosť je iba prezlečený strach

Byť vo vzťahu znamená množstvo krásnych vecí, ktoré sa dajú prežiť spoločne. Zamilované páry denne vymýšľajú, čo spolu podniknú, pretože túžia po spoločných zážitkoch. Dbajú na to, aby ich vzťah bol pestrý a plný zážitkov. Ich cieľom je spomínať na pekné chvíle v čase, keď sa napríklad ocitnú v kolobehu hádok. Práve tieto skvelé a krásne spomienky ich potom dostanú z tejto šlamastiky von.

Samozrejme vzťah v sebe nesie dobré, ale aj zlé stránky. Medzi dobré sa radí jednoznačne láska, ktorá putuje medzi dvoma zamilovanými. S ňou sú hneď dni krajšie, pretože ju možno pozorovať nielen na obľúbených selfie fotkách. Pary spoločne podnikajú zastávky v kaviarňach, na pamiatkach, ďalej v reštauráciách aj kinách. Keď je vonku krásne, radi si zájdu aj do zoologickej záhrady alebo niekam na hrad, kde to majú radi. Všetko záleží na zamilovaných a na ich spoločných záľubách.

Medzi tie zlé chvíľky sa radí chvíľa plné hádok. Avšak položme si ruku na srdce – bez hádok by to naozaj nešlo. Konflikty patria ku každému vzťahu a je len na nás, či nás zastrašia alebo či túto nepríjemnú prekážku prekročíme. Ak druhého milujeme, vytrváme, aj keď sa to zdá byť často v danej situácii úplne nemožné.

Medzi zlé vlastnosti každého partnerstva sa radí aj žiarlivosť. Nejedná sa však o nič zlé, ako si veľa ľudí myslí. Je to len prezlečený strach, že môžeme prísť o niekoho, koho máme radi a koho nechceme za žiadnu cenu stratiť. Tieto chvíle prežíva vážne každý pár. Častokrát sa jedná o úplne milú situáciu, počas ktorej je veľmi pekné, keď milovaná polovička žiarli napríklad na ex priateľky, ale niekedy môže ísť o doslova až trápnu chvíľku, ktorá plynie v hádku, ktorá sa vôbec nemusela stať.

Mnoho párov vzdáva svoju spoločnú cestu ihneď, čo ich žiarlivosť navštívi. Je to ale len vopred vztýčená biela vlajka, ktorá je vztýčená vážne zbytočne.