Jazdia k vám často priatelia alebo príbuzní? Riešením je rozkladacia sedačka ako posteľ

Určite k vám občas prídu hostia. Rozhovoríte sa pri dobrom jedle a pití a nakoniec zistíte, že večer pokročil do noci a je problém so spojením. Kde teraz hostí ubytovať? Veľmi dobre na to poslúži rozkladacia sedačka, ktorá sa bleskurýchlo premení na priestor na spanie.

Rýchla premena na lôžko

Vkusná a praktická súčasť obývacej izby, to je funkcia rozkladacej sedačky. Vyberajte ju nielen s ohľadom na to, aby sa dizajnovo dobre začlenila do koncepcie izby, ale hlavne aby po rozložení ponúkla pohodlné a dostatočne veľké lôžko. Počas dňa dobre poslúži na sedenie, neskoro večer sa premení na posteľ. Ráno je z nej späť sedačka, ktorá nezaberie veľa miesta. Výborná pre možnosť nastaviť variabilne výšku opierok a podľa nich nastaviť aj sedací diel, mať možnosť tieto diely presúvať podľa potreby.

Rôzne spôsoby rozkladania

Voliť sa dá rozkladacia sedačka podľa priestorových možností. Menšie rozmery s dvoma sedadlami sú veľmi obľúbené, ale k dispozícii je oveľa viac variantov. Väčšie sedačky môžete rozložiť napríklad aj na rozmery postele letiska. Druhy rozkladania sú tiež rôzne. Posteľ môžete vytvoriť napríklad zatiahnutím za prednú časť, alebo má sedačka zabudovanú zásuvku s matracom, ktorý jednoducho vytiahnete. Iné typy zase obsahujú premyslený sklápací systém. Na prvý pohľad potom na nich ani nespoznáte, že sú rozkladacie. Najlepšie je voliť taký spôsob rozkladania, ktorý vám v priestore izby nebude komplikovať situáciu.

Dobrá odolnosť a čo najľahšia údržba je dôležitá

Vhodné je kúpiť sedačky, ktoré sľubujú dostatočnú odolnosť a minimálnu údržbu. Teda kvalitné matrace aj čalúnenie. Podstatná je odolnosť oteru (budete so sedačkou často manipulovať). Látka je síce na dotyk príjemná, ale jej údržba je zložitejšia. Kožené alebo koženkové sedačky sa udržujú lepšie.