Žltý zázrak! Že neviete čo to je?

Čo je teda tým žltým zázrakom, ktorý je nielen vynikajúcej chuti, ale je tiež veľmi prospešný pre naše zdravie? No je to predsa banán! Banán je ovocie, ktoré má mnoho vitamínov, dodá vám energiu vďaka obsahu tri druhov cukrov! Poďme sa teda pozrieť bližšie na jeho prospešnosť! 

zažívanie 

Banány majú kladný vplyv na naše zažívacie ústrojenstvo. Účinkujú proti páleniu záhy. Sú vhodnou zložkou jedálnička, ak vás trápi žalúdočné vredy. Banány obsahujú veľa vlákniny, a preto sa odporúčajú aj pri zápche. 

depresia 

Ak trpíte depresiami, banán by vo vašom jedálničku mal mať zaručene, svoje čestné miesto. Vďaka vitamínu B a troch prirodzených cukrov, ktoré obsahuje, má kladný vplyv na nervovú sústavu. Banány, obsahujú látku tryptofán. Táto látka sa v našom tele mení na serotonín čiže hormón šťastia. 

Chýba vám energia? 

Ak sa cítite unavení a stále sa vám chce spať, dajte si banán! Je to rýchla a hlavne zdravá desiata. Ďalšou výhodou je, že nie je potrebné ju nijako chystať. Je to prirodzený zdroj cukrov. Táto energia sa ale rýchlo uvoľňuje. 

Zaistí belosť zubov 

V čom je ten trik? Je to veľmi jednoduché! Až si dáte na desiatu banán, tak jeho šupku nezahadzujte do koša, ale patrične ju využite. Ako? Stačí si vnútornou stranou šupky trieť o svoje zuby. Po cca necelých 3 minútach docielite prírodného vybielenie zubov. 

Ak vám zrovna len tak banán nechutí vyskúšajte si upiecť banánovej sušienky! Na to aby ste ich zvládli, netreba kuchárske umenie ani veľa surovín. Budete potrebovať iba lyžicu mlieka, hrnček ovsených vločiek, 2 zrelé banány, lyžičku škorice a jedno vajce. Všetky tieto suroviny zmiešate a dáte na plech v tvare malých placiek. Pečieme zhruba 15 minút na 180 stupňov.