Hádka alebo je lepšie to predýchať?

Ten kto tvrdí, že sa nikdy vo vzťahu s partnerom nepohádali, klame, ako keď tlačí! Hádame sa všetci a mnohokrát ide o malichernosti. Pokiaľ sa jedná o závažnejšie vec, treba hádku ustáť a všetko si vydiskutovať v jednej vlne. Ak sa ľudia milujú, zvládne ich vzťah každú hádku. 

Problém spočíva v tom, že každý z nás uvažuje trochu inak. Preto sa dokážeme pohádať, ako sa hovorí, do krvi aj kvôli úplným maličkostiam, ako sú pohodené ponožky, zdvihnuté doštička či vlasy v kúpeľni. 

Predýchať to! 

Niekto sa háda neustále a iní zase pri otázke, kedy sa naposledy pohádali, musí dlho popremýšľať. Je to o povahe každého z nás. Niekto vyhrotí do hádky každú maličkosť a iný tú istú vec prejde ako zbytočnosť k hádke. Niekedy je však lepšie „ísť to predýchať“. Nemusíme na všetko reagovať okamžite, veľakrát prehnane. Každý z nás to určite zažil, že pri spätnom pohľade na vec zistil, že hádky bola vlastne zbytočná a išlo to riešiť v pokoji bez zbytočne vyhrotených emócií. 

Pravda za každých okolností 

Počas hádky a narastajúceho hnevu nás to schyľuje povedať svojmu náprotivku veci, o ktorých vieme, že mu ublíži. Dôležité je, ale pri hádke hovoriť iba pravdu a informovať o svojich pocitoch. Nemali by sme sa v hádke snažiť toho druhého do niečoho dotlačiť. Ak začnete druhého len kritizovať, nič sa tým nevyrieši a váš problém bude pretrvávať. Je potrebné v tejto chvíli hovoriť o sebe, a ako vám správanie toho druhého vadí či ubližuje. To by malo priviesť partnera k zamysleniu a riešenia veci.