Bruško alebo nafúknutý balón?

Každý z nás to určite zažil a nie raz! Nafúknuté brucho. Je to veľmi nepríjemný pocit. Tiež nám mnohokrát bráni obliecť si na seba niečo přiléhavějšího alebo niečo s pevným pásom. Teda si človek musí dať pozor, čo si oblečie. 

Ak vás trápi tento problém, je dosť pravdepodobné, že vaše telo zadržiava zbytočne veľa vody. Tu nájdete potraviny, ktoré by vám od nafúknutého bruška mali pomôcť. 

Čo za to môže? 

Dôvodov prečo naše telo zadržiava viac vody, môže byť veľa. Môže to byť prebytkom soli v tele, požívame mnoho jedál či nápojov obsahujúce veľa cukru. Obzvlášť nedostatok draslíka spôsobuje zadržiavanie vody. Pokiaľ tiež trpíte nedostatkom vápnika, môže to mať negatívny vplyv na zadržiavanie tekutín. 

Čo pomôže? 

Ak ste si povedali, že veľa pijete a preto váš príjem tekutín musíte obmedziť, aby ste ju mali v tele menej, mýlite sa! Práve naopak. Je potrebné príjem tekutín zvýšiť. Pozor si dajte na sýtené nápoje. Tie by ste mali z pitného režimu vylúčiť úplne. Nezanevrite, ale na minerálne vody. Tie majú v sebe látky, ktoré obyčajná voda nedoplní. Je len potrebné si kupovať tie bez bubliniek. 

Máme tiež potraviny, ktoré nám pomôžu sa prebytočnej vody v tele zbaviť. Petržlen je jednou z nich. Petržlen má totiž močopudné účinky a je bohatá na veľa vitamínov ako je vitamín C, železo, draslík, horčík atď. Je tiež prospešná aj na naše obličky. Ďalšou užitočnou zeleninou je šalátová uhorka. Vďaka tomu, že obsahuje 95% vody je diétna a má detoxikačné účinky. Posilňuje činnosť čriev a pečene. Obsahuje pre nás veľmi podstatný draslík.