Zoznámte sa s kolopejkou mramorovanou

Uvažujete nad tým, že si do svojho príbytku kúpite nejakú peknú novú kvetinu? Kvety do interiéru rozhodne patria, dokážu ho oživiť, aj mu dokážu dodať istý šmrnc. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí chcú do svojho domova kúpiť nejakú peknú izbovú rastlinu, zvážte kalanchoi, čo je inými slovami kolopejka, ktorá patrí k veľmi pôsobivým rastlinám.

Kalanchoe alebo aj kolopejka je rastlina mnohých tvárí a druhov. My však odporúčame kolopejku mramorovanú, ktorá sa hodí do moderných príbytkov. Pokiaľ stojíte o rastlinu, ktorá rastie do pestrofarebných tónov, potom nie je kolopejka mramorovaná tou pravou rastlinou. Je totiž vždyzelená, napriek tomu však dokáže svojim vzhľadom úplne uchvátiť.

Ako vyzerá kolopejka mramorovaná?

Ako už bolo spomenuté, dnes existuje mnoho druhov tejto krásnej rastliny. Kolopejka je tvorená predovšetkým veľkými, mäsitými listami, ktoré na sebe ukrývajú peknú mramorovanú kresbu. Aj keď sme spomenuli, že tento druh kolopejky nekvitne, môže sa stať, že vykvitne do biela. Je to však iba ojedinelý jav, nedochádza k nemu nijak často.

Kolopejka mramorovaná nie je nijako veľká rastlina, dorastá asi len do troch desatín metrov. Ako sme spomínali, listy má dužinaté a veľké, tvarovo sú okrúhle. Listy môžu mať až šedej alebo striebornej sfarbený, čo dodáva kolopejce nádych elegancie.

Ako pestovať kolopejku mramorovanú?

Pokiaľ vám táto rastlina učarovala, možno premýšľate nad tým, ako ju pestovať. Rastlina sa vsádza zásadne v období februára až marca. Potrebuje k svojmu spokojnému životu plné slniečko, preto sa nebojte ju dať na svetlo. Nebojte sa dokonca priameho slniečka, je to jedna z mála rastlín, ktoré priame slniečko nijako nevadí. Čo sa týka zálievky, tú preferujte miernu. Suchý vzduch v miestnosti nijako nevadí. Je teda možné rastlinu pestovať aj v bytových jednotkách.