Aké tradície sú pre Európana nepochopiteľné?

Ako iste viete, vo svete je naozaj mnoho krajín, ktoré sú známe svojimi tradíciami. Prakticky v každej krajine by ste sa stretli s tradíciami a tiež zvykmi, ktoré sú pre konkrétnu kultúru typické a známe. Zatiaľ čo u nás dodržiavame vianočné sviatky alebo veľkonočné sviatky, v zahraničí sa dodržiavajú úplne iné tradície, ktoré môžu byť pre Európana úplne nepochopiteľné. Pozastavme sa nad niekoľkými z nich, ktoré môžu byť pri cestovaní istým prekvapením.

V Tibete prebiehajú vzdušné pohreby

Pokiaľ navštívite jedného dňa Tibet, môže vás prekvapiť jedna tradícia či zvyk, ktorým je tibetský vzdušný pohreb. Dôvodom tohto zvyku je predovšetkým to, že vo výšinách nerastie dostatok stromov, z ktorých by sa mohli vyrábať rakvy, ani tunajšia pôda nie je taká, do ktorej by sa telo mohlo zakopať. Tibeťania preto vymysleli inú alternatívu pochovávania, a síce rozhodli sa pre vzdušené pohreby, kedy sa telá po smrti naporcujú a predhodia supom. Supy telo úplne skonzumujú, a tak z mŕtveho nezostane vôbec nič.

Šperky surmských žien

V posledných rokoch sa aktívne navštevuje Afrika, a to predovšetkým z toho dôvodu, že je to krajina mnohých tvárí a zároveň mnohých zvykov a tradícií. K tradíciám patrí napríklad to, že surmské ženy nosia zaujímavé šperky. Surmské ženy sú známe svojimi vyťahanými perami, do ktorých sú zakomponované hlinené alebo drevené tanieriky. K tomuto dochádza v čase, keď žena dostane svoju prvú menštruáciu, vďaka tomu sa má stať pre ostatných krajšou.

Ženy s dlhými krkmi

Ďalšou nepochopiteľnou tradíciou je tá, ku ktorej dochádza na hranici Thajska a Barmy. Tunajšie ženy sú totiž známe svojimi nesmierne dlhými krkmi. Už od malička sú im na krk dávané kruhy, ktorých pribúda každým rokom. Jedného dňa majú ženy krky vďaka kruhom tak vyťahané, že by hlava bez nich na krku nedržala. Hrudný kôš je vďaka náhrdelníkom úplne deformovaný, napriek tomu však ide o tradíciu, ktorá tu vládne už dlhé generácie.