3 tipy pre modernú domácnosť

Keď zariaďujete svoju vlastnú domácnosť, často dbáte na to, aby domácnosť bola skutočne moderné. Dávate si záležať na výbere každého kúsku, ktorý kúpite do svojej domácnosti. Niet sa čomu diviť, keď príde nejaká návšteva, tak chcete, aby bola skutočne prekvapená a až dojatá. Chcete, aby ste žali jednu pochvalu za druhou. K tomu však potrebujete prečítať celú radu časopisov o bývaní alebo vám k modernej domácnosti dopomôžu naše tri tipy.

O modernej domácnosti všeobecne platí, že čistota je nadovšetko. S bielou nikdy nič nepokazíte, rovnako ako nič nikdy nepokazíte sa vždyzelenými rastlinami, bez ktorých by bola domácnosť neútulná, nesympatická. Poďme si však teraz spomenúť tipy, ktoré z vašej domácnosti vykúzli tú moderné

• dvojité stolíky

Ak premýšľate, akú zmenu vytvoríte vo vašom obývacej izbe, potom by ste mali zmeniť konferenčný stolík. Už dávno totiž nefrčia klasický stolík z masívu, ale dnes sa dáva prednosť dvojitým stolíkom. Nemusí to však byť len okrúhle stolíky, z ktorých je jeden menší než druhý a pekne sa vsunú pod seba. Dneska si v tomto štýle kúpite aj zaujímavé hranaté stolíky. Ak nechcete mať stolíky, ktoré sa presahujú, stačí si kúpiť niečo ako koša – sú to vlastne okrúhle stolíky, ktorých základ vyzerá ako prepletený kôš. Len doska (čiže veko) je stabilné a pevné. Opäť sa tu kupuje jeden menší a jeden väčší stolík.

• mohutné, masívne závesy

Nesmieme zabúdať ani na závesy. Tie sú jednoznačne podmienkou, bez ktorej to nejde. Mohutné, masívne závesy by sme mali mať snáď u každého okna, a to ako v obývacej izbe, tak v spálni. Vždy vykúzli luxusný a prepychovú miestnosť.

• krabice, boxy

Ak neustále uvažujete a premýšľate nad tým, kam by ste mohli schovať všetko haraburdie, ktoré nechcete vyhodiť, ale taky nechcete, aby bolo na očiach, dajte ho do úhľadných, moderných boxov a krabíc, ktoré dnes nájdete takmer všade. Dáte je potom len na poličku a máte po starostiach. Do týchto boxov sa vám nikto pozerať nebude, tým si môžete byť istí.